אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית האופרה של ברצלונה נפתח - עם קונצרט בפני 2,229 עציצים צילום: איי אף פי

בית האופרה של ברצלונה נפתח - עם קונצרט בפני 2,229 עציצים

ארבעת הנגנים ביצעו את "כריזנטמות" של פוצ'יני בפני הקהל השקט ביותר אי פעם; המארגנים מסרו כי רצו "להציע פרספקטיבה שונה על חזרתנו לפעילות, פרספקטיבה שמקרבת אותנו למשהו בסיסי כמו היחסים שלנו עם הטבע"

23.06.2020, 20:04 | שירות כלכליסט

זה לא דבר נדיר שכל הכרטיסים נמכרים להופעות בבית האופרה Gran Teatre del Liceu שבברצלונה; ואולם אתמול, מוזיקאי הבית ניגנו בפני קהל בלתי רגיל לציון הסרת ההסגר בספרד - כאשר אלפי צמחים איכלסו את המושבים.

קראו עוד בכלכליסט

האירוע היה יוזמה של האמן המושגי יוגניו אמפודיה, שכללה הופעה של רביעיית המיתרים,UceLi Quartet. העציצים, 2,229 במספר, "ישבו" באולם, בעוד רביעיית המיתרים ביצעה את "כריזנטמות" (חרציות) של פוצ'יני, כך על פי הודעה לעיתונות שהוציא בית האופרה.

למרות שקהל אנושי לא נכח בהופעה, ניתן היה לצפות בה בשידור חי. בית האופרה הנודע מסר בהודעה לעיתונות כי הוא "מארח ומעלה יצירה מאוד סמלית שמגנה על ערכה של האמנות, המוזיקה והטבע, כצעד ראשון בחזרתנו לפעילות רגילה".

עוד נמסר כי בעקבות "התקופה המוזרה והכואבת" הזאת, המארגנים רצו "להציע פרספקטיבה שונה על חזרתנו לפעילות, פרספקטיבה שמקרבת אותנו למשהו בסיסי כמו היחסים שלנו עם הטבע".

העציצים בבית האופרה של ברצלונה, צילום: איי פי העציצים בבית האופרה של ברצלונה | צילום: איי פי העציצים בבית האופרה של ברצלונה, צילום: איי פי

הצמחים הובאו מבתי גידול בקרבת מקום, וכל אחד מהם יינתן לעובד של מערכת הבריאות.

מצב החירום שהוכרז בספרד בעקבות מגפת הקורונה אילץ את הליסאו להקפיא את תוכנית האירועים שלו באמצע מרץ.

מספר הנדבקים בספרד עומד על כ-246 אלף, ומספר המתים - על 28.3 אלף. מצב החירום במדינה הסתיים ביום ראשון ואולמות התרבות הורשו להיפתח ולאכלס מספר מוגבל של מבקרים.

בעולם התמודדו בתקופה האחרונה אנשי במה עם המגבלות שהוטלו בעקבות משבר הקורונה. היו שניסו לשדר אונליין, אחרים הופיעו ב"דרייב-אין", וכמה אף בחרו להופיע בפני איצטדיונים ריקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות