אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דירקטור התפטר מדלק בגלל הפוליסה צילום: עמית שעל

דירקטור התפטר מדלק בגלל הפוליסה

אבי הראל, דירקטור בלתי תלוי בקבוצה, הציג את התפטרותו - נימק זאת גם ברצון להשתחחר ממגבלת חוק הריכוזיות המונעת ממנו להצטרף לדירקטוריון של חברה פיננסית

24.06.2020, 08:12 | גולן חזני

פחות משבוע אחרי אישור הסדר החוב בקבוצת דלק, נוקט אחד הדירקטורים בחברה צעד חריג ומתפטר. אבי הראל, שמשמש כדירקטור בלתי תלוי בחברה, הודיע על התפטרותו והציג שתי סיבות לכך.

קראו עוד בכלכליסט

הסיבה הראשונה, העובדה שבשל חוק הריכוזיות, הכהונה בחברה ריאלית מגבילה אותו מלכהן בדירקטוריונים של חברות פיננסיות גדולות. להראל רקע בנקאי, ולדבריו בחמש השנים האחרונות הוא קיבל הצעות מגופים פיננסיים להצטרף לדירקטוריון ולא יכול היה לממשן. הסיבה השנייה היא שחידוש הפוליסה לדירקטורים צפוי להיות בתנאי כיסוי ביטוחי פחות טובים מאלה שבפוליסה הקיימת בחברה. נימוק כזה הוא חריג ולא זכור בהרבה הודעות התפטרות אחרות.

הראל הוביל את ועדת הדירקטוריון שדנה בגיוס ההון של דלק והחליטה על גיוס של 400 מיליון שקל, שמאוחר יותר הוגדל ל־500 מיליון שקל. הוא היה הכתובת של מחזיקי האג"ח בתחילת המשא ומתן, כשאלה ביקשו דמות להפעיל עליה לחץ ולטעון שהדירקטוריון חוטא לחברה ולתפקידו ומנסה להציל את בעל השליטה יצחק תשובה.

נוכח משבר הקורונה, שפגע מאוד בעסקיה, נדרשה קבוצת דלק להגיע להסדר מול מחזיקי האג"ח. לפני כחודש השלימה דלק גיוס של 137 מיליון שקל. על פי הסיכום המקורי בין הצדדים, עליה לגייס עוד 163 מיליון שקל עד סוף יולי, ו־100 מיליון שקל נוספים עד סוף דצמבר. לכך יצטרף גיוס של 100 מיליון שקל נוספים.

כדי לעמוד בהתחייבויות ביצע תשובה סדרת מימושים: קרקעות פי גלילות ב־720 מיליון שקל; תחנות הכוח בשורק ובאשקלון תמורת 367 מיליון שקל; התמלוגים ממאגרי כריש ותנין ב־318 מיליון שקל; השליטה (51.8%) בכהן פיתוח בכ־207 מיליון שקל; ומניות (18%) מהדרין ב־74 מיליון שקל.

  

תשובה, צילום: קבוצת דלק תשובה | צילום: קבוצת דלק תשובה, צילום: קבוצת דלק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות