אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי 20 שנה: סגוויי מפסיקה לייצר את ה"רכינוע" צילום: עמית שאבי

אחרי 20 שנה: סגוויי מפסיקה לייצר את ה"רכינוע"

החברה הודיעה שיופסק פס הייצור בארה"ב של הדגם המוכר שלה, ה-PT, ועובדיו יפוטרו. החברה טרם פרסמה מידע לגבי דגמים אחרים; בישראל שימש הסגווי בעיקר תיירים, בין היתר בגלל מחירו

24.06.2020, 10:25 | תומר הדר

20 שנים לאחר שהוצג הסגוויי, אחד מאמצעי התחבורה האישיים היחידים בעולם שזכה לשם עברי: "רכינוע", החברה מודיעה על הפסקת ייצור של ה-PT, הדגם המוכר ביותר של סגוויי. עוד הודיעה החברה כי עובדי פס הייצור בארה"ב יפוטרו.  

קראו עוד בכלכליסט

סגוויי טרם פרסמה מידע אודות המשך יצורם של דגמים אחרים. בישראל זכה הסגוויי להצלחה מצומצמת יחסית ושימש בעיקר להשכרות לתיירים, בין היתר בגלל מחירו של הכלי, שהגיע לעשרות אלפי שקלים בדגמים המאובזרים.

סגווי בירושלים, צילום: עמית שאבי סגווי בירושלים | צילום: עמית שאבי סגווי בירושלים, צילום: עמית שאבי

במהלך השנים האחרונות נדחקו הרכינועים מן השוק בגלל קורקינטים חשמליים שמחיריהם נמוכים משמעותית, שלא לדבר על העובדה שמנגנון הייצוב של הסגוויי, אותו מנגנון שאיזן את הרוכב באמצעות תנועות גוף קדימה ולאחור, נחשב מורכב למדי. סגוויי עצמה החלה לפעול ב-1999 וה-PT נמכר ב-5,000 דולר לצרכנים בארה"ב.

תא״ל במיל׳ אסף אגמון, מייסד ושותף UME, ייבואנית סגווי: ״סגווי הובילה מהפכה תפיסתית בתחום התחבורה האישית עם חוויה ירוקה, חסכונית, יעילה וחכמה. אנחנו היינו מהראשונים בעולם ששיווקנו את הסגווי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות