אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחקר בצרפת: ילדי בית ספר לא מפיצים קורונה צילום: אי פי איי

משבר הקורונה

מחקר בצרפת: ילדי בית ספר לא מפיצים קורונה

במחקר השתתפו 510 תלמידים משישה בתי ספר יסודיים. החוקרים מצאו שלושה מקרים של קורונה בקרב הילדים שלא הובילו להדבקה של תלמידים אחרים

24.06.2020, 13:05 | שירות כלכליסט
ילדים בבתי ספר ככל הנראה לא מדביקים בקורונה את חבריהם ללימודים או את המורים, כך לפי מחקר חדש שנערך בצרפת שעוסק באחד הנושאים המדוברים ביותר בנוגע למגפה. כך מדווחת סוכנות בלומברג. 

קראו עוד בכלכליסט

המדענים ב-Institut Pasteur חקרו 1,340 אנשים בעיר קרפי אן ולואה (Crepy-en-Valois) הנמצאת צפונית-מזרחית לפריז, שחלו בקורונה במרץ ובאפריל. בין הנבדקים היו גם 510 תלמידים משישה בתי ספר יסודיים. החוקרים מצאו שלושה מקרים ברורים של קורונה בקרב הילדים שלא הובילו להדבקה של תלמידים אחרים.

המחקר מאשר את הטענה כי ילדים מפגינים פחות סימפטומים לעומת מבוגרים והם פחות מדבקים, כך שהוא יכול לספק הצדקה לפתיחה מחדש של בתי הספר במדינות רבות. לפי המחקר, 61% מההורים של ילדים חולים היו גם חולים בקורונה לעומת 7% בלבד מההורים לילדים בריאים. זה עשוי להצביע על כך שההורים הם שמדביקים את הילדים ולא להיפך.

בית ספר בקריית אתא, צילום: נחום סגל בית ספר בקריית אתא | צילום: נחום סגל בית ספר בקריית אתא, צילום: נחום סגל

הבנת המגפה וצורות ההדבקה היא חיונית להחלטה איך ומה לפתוח מחדש או לסגור במקרה של התפרצות נוספת. עד כה, המידע על ילדים סתר עצמו כשמחקרים אחרים שוללים את הממצאים הנוכחיים ומחקר אחד לפחות שטוען ההפך.

האפידמיולוג ארנו פונטנה ועמיתיו טוענים כי יש צורך לבצע מחקרים נוספים בבתי הספר מכיוון שהם הצליחו לחקור רק מספר קטן של מקרים. לפי הממצאים שלהם, 41% מהילדים שנדבקו לא הראו שום תסמינים, לעומת 10% מהמבוגרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות