אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק ישראל: עלייה בהיקף השימוש בכרטיסי אשראי - רוכשים בעיקר ביגוד ומוצרי חשמל צילום: הרצל יוסף

בנק ישראל: עלייה בהיקף השימוש בכרטיסי אשראי - רוכשים בעיקר ביגוד ומוצרי חשמל

נתוני השימוש בשבוע האחרון עדיין נמוכים ב-11% לעומת השגרה, אך טובים מהשבוע שעבר אז היו נמוכים ב-16%. ענף התיירות ממשיך לבלוט בנזקיו מהמשבר - היקף השימוש בכרטיסי אשראי בתחום זה היו נמוכים בשבוע האחרון ב-59% לעומת טרום המשבר

24.06.2020, 13:04 | עירית אבישר

המשק ממשיך להתאושש בתחומים מסוימים, אך עדיין לא שב לשגרה. בנק ישראל פרסם היום נתונים עדכניים להיקף השימוש בכרטיסי אשראי בשבוע האחרון. מדובר באינדיקטור טוב בכדי להבין את חזרת המשק לשגרה. מהנתונים עולה כי בשבעה הימים האחרונים עמד היקף השימוש בכרטיסי אשראי היומי על 1.03 מיליארד שקל בממוצע, נתון הנמוך ב-11% לעומת תקופת טרום המשבר. יחד עם זאת, מדובר בשיפור לעומת נתוני השבוע שעבר שהיו נמוכים ב-16% לעומת השגרה.

קראו עוד בכלכליסט

קונים מוצרי חשמל, צילום: אריאל בשור קונים מוצרי חשמל | צילום: אריאל בשור קונים מוצרי חשמל, צילום: אריאל בשור

בחלוקה לענפים בולט כי נמשכת ההתאוששות בתחום המסעדות - אם בשבוע שעבר הנתון היה נמוך ב-18% לעומת תקופת טרום המשבר, הרי שבשוע האחרון הוא נמוך ב-13% בלבד. נזכיר כי בתקופת הסגר הירידה בשימוש בכרטיסי אשראי לתשלום בענף המסעדות הייתה נמוכה ב-70% לעומת השגרה.

בענפי הביגוד, מוצרי החשמל והריהוט נמשכים הביקושים הגבוהים ואף מתעצמים: אם בשבוע שעבר היקף הרכישות היה גבוה ב-12% לעומת טרום המשבר, הרי שהשבוע הוא כבר גבוה ב-15%. ככל הנראה מדובר עדיין בביקושים כבושים שהצטברו בתקופת הסגר. ענף התיירות ממשיך לבלוט בנזקיו מהמשבר: היקף השימוש בכרטיסי אשראי בתחום זה היו נמוכים בשבוע האחרון ב-59% לעומת טרום המשבר, ולעומת 62% בשבוע שעבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות