אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנרג'יאן השלימה את הנחת הצנרת הימית של מאגר הגז "כריש" צילום: קינסט הפקות עבור אנרג'יאן

אנרג'יאן השלימה את הנחת הצנרת הימית של מאגר הגז "כריש"

הצנרת הונחה בעומק של עד 1,700 מטר, מאזור נקודת הקבלה בחוף דור ועד למיקום הבאר, במרחק של כ-90 ק"מ מן החוף; חברת האנרגיה, המחזיקה בשורה של חוזים מחייבים בישראל עם רף אספקה של כ-5.6 מיליארד מ"ק גז לשנה, אמורה להתחיל בהפקה מסחרית באמצע השנה הבאה

24.06.2020, 15:22 | ליאור גוטמן

חברת האנרגיה היוונית-בריטית אנרג'יאן השלימה בסוף השבוע האחרון את הנחת הצנרת התת-ימית של מאגר "כריש". הצנרת הונחה מאזור נקודת הקבלה בחוף דור ועד למיקום הבאר, במרחק של כ-90 ק"מ מן החוף, מערבית לחופי ישראל. הצנרת, בקוטר של 24-30 אינץ', הונחה בעומק ימי של עד 1,700 מטר, כאשר קבלן הביצוע בשטח היתה TechnipFMC הצרפתית.

קראו עוד בכלכליסט

הנחת הצנרת של מאגר "כריש", צילום: קינסט הפקות עבור אנרג הנחת הצנרת של מאגר "כריש" | צילום: קינסט הפקות עבור אנרג'יאן הנחת הצנרת של מאגר "כריש", צילום: קינסט הפקות עבור אנרג

לפי אנרג'יאן, בשלבים הבאים צפויה התקנת הסעפת הראשית (Tie In Manifold - TIM) ושסתומים לחיבור אסדת הטיפול הצפה (FPSO) לכל אחת מ-3 בארות הגז במאגר כריש. כפי שעדכנה החברה לאחרונה, במקביל לעבודות הנחת הצנרת במים הטריטוריאליים של ישראל, נמשכות העבודות על אסדת הטיפול הצפה המיועדת לטיפול בגז שיופק ממאגר כריש במספנה בסינגפור (Admiralty Yard) להנפת הסיפון העליון (Topside) של אסדת הטיפול הצפה.

אנרג'יאן אמורה להתחיל בהפקת גז מסחרית באמצע השנה הבאה, ובתחילת החודש היא דיווחה שהעבודות על הקמת האסדה בסינגפור חודשו, אולם מועד הפקת הגז זז בכמה שבועות - מהרבעון השני לרבעון השלישי של 2021. לאנרג'יאן שורת חוזים מחייבים בישראל עם רף אספקה של כ-5.6 מיליארד מ"ק לשנה (יותר ממחצית מהמכירות של מאגר תמר).
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות