אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מותגי יוקרה בשדרה החמישית יציעו סיורי זום וביקור פרטי צילום: בלומברג

קורונה - היום שאחרי

מותגי יוקרה בשדרה החמישית יציעו סיורי זום וביקור פרטי

אובדן התיירים דחף את סאקס, טיפאני ונורדסטרום לפתרונות יצירתיים שיעודדו את המקומיים לבזבז. סטייליסט ישלח פריטים עד הבית ללקוחות מועדפים ותתאפשר כניסה פרטנית אחרי שעות הפעילות. נשיא סאקס: "ידענו שנזדקק ליותר מהדרישות הבסיסיות"

25.06.2020, 08:40 | עדי ברק

מותגי יוקרה רבים בשדרה החמישית בניו יורק פותחים מחדש את סניפיהם במיקום האיקוני ונוקטים בדרכים יצירתיות בכדי לדאוג לבטחון הלקוחות. חידוש הפעילות מגיע על רקע דעיכה בחומרת מגפת הקורונה בניו יורק, אך המשך ריבוי מקרים בשאר חלקי ארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

שלשום נרשם במדינה הזינוק היומי החד ביותר במקרי קורונה מזה חודשיים, עם כמעט 33 אלף חולים חדשים. העיר ניו יורק, שהיתה מוקד המגפה בארה"ב עם למעלה מ־17 אלף מתים נכון לשבוע זה, דיווחה בימים האחרונים על פחות מעשרה מקרי תמותה כתוצאה מהנגיף.

יחטאו באולטרה־סגול

 

מותג ההלבשה סאקס, שהקים צוות ייעודי שיהגה את אסטרטגיית החזרה, מיד לאחר סגירת החנויות ב־17 במרץ, פתח אתמול את כל 40 סניפיו בארה"ב לרבות חנות הדגל במנהטן. החברה תשתמש בקרינה אולטרה־סגולה בכדי לחטא את מעקות המדרגות הנעות בסניף, בעוד המעליות יישמרו לשימוש הקהל המבוגר יותר ולקוחות בקבוצות סיכון אחרות. בנוסף, שירות רכישה מרחוק באמצעות זום יוצע ללקוחות שמעדיפים בינתיים להישאר בבתיהם.

"במטרה ליצור סביבה בטוחה ובריאה ללקוחות שלנו, ידענו שנזדקק ליותר מהדרישות הבסיסיות", אמר ל"וול סטריט ג'ורנל" נשיא סאקס מארק מטריק. לדבריו, היעדרם של התיירים יפגע בחברה, שכן הם אחראים על כשליש מהכנסות הסניף בשדרה החמישית. עם זאת, מטריק אופטימי לגבי יכולתם של הצרכנים המקומיים לפצות לפחות על חלק מאובדן פלח זה של ההכנסות. "יהיו לנו יותר לקוחות מקומיים שבויים, מפני שהם לא יכולים לנסוע למקומות אחרים", טען.

בכדי לעודד צריכה בסניף הדגל, סאקס תאפשר ללקוחות שחוששים מהתקהלויות לתאם מראש את זמן הביקור בשעתיים שלפני או אחרי שעות פעילות הסניף הרגילות. בחנות בת עשר הקומות יוצבו לא פחות מ־100 עמדות חיטוי. שירות מיוחד, במסגרתו סטייליסט שולח מספר פריטים עד הבית, יוצע ללקוחות הנאמנים ביותר של סאקס, שיוכלו לשלוח חזרה לחנות את הפריטים שלא ירצו. "מדובר בלקוחות שנוטים לבזבז הרבה", הסביר מטריק.

גם מותג תכשיטי היוקרה טיפאני פתח אתמול את סניף הדגל בשדרה החמישית. לכל לקוח שייכנס לחנות יוצמד נציג מכירות שילווה אותו בביקורו, במטרה לאכוף את חוקי הריחוק החברתי. צוות החנות יחטא כל תכשיט לאחר כל מגע. מוקדם יותר השנה דיווחה טיפאני כי המכירות בשלושת החודשים שקדמו לאפריל נפלו כמעט ב־50% ועמדו על 556 מיליון דולר, מה שגרר הפסדים בגובה 64.6 מיליון דולר באותו רבעון.

בית הכלבו היוקרתי ברגדורף גודמן התיר אתמול כניסת מבקרים לראשונה, אך בקביעת תור אישי מראש. עבור לקוחות המתקשים להיפרד מבתי הקיט בהמפטונס, לשם ברחו עשירי העיר בזמן הקורונה, מציע ברגדורף משלוחים חינם הביתה. הרשת המתחרה נורדסטרום, שפתחה גם היא את הסניף במנהטן אתמול, תגיש לכל

לקוח מסכת פנים ותחטא את תאי המדידה לאחר כל שימוש.

מתאוששים גם מהבזיזות

נוסף על אתגרי המגפה, בשבועות האחרונים התמודדו הקמעונאיות בשדרה החמישית עם גל בזיזות אלים. זאת, כחלק מהמחאה שפרצה בעקבות הריגתו במיניאפוליס של ג'ורג' פלויד בידי שוטר לבן. כך למשל, סניפי מותגי ההלבשה מייקל קורס וקייט ספייד כמו גם רשת הספרים האיקונית בארנס אנד נובל, הושחתו על ידי מפגינים זועמים.

במטרה להתמגן ולמנוע גניבות של פריטים יקרי ערך, חלון הראווה בסניף סאקס בשדרה החמישית הוקף בלוחות עץ שסביבם נכרכו חוטי תיל. בנוסף, במקום הוצב צוות שמירה מלווה בכלבי פיטבול, רועה בלגי ורועה גרמני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות