אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש עיריית ניו יורק: נאלץ לפטר 22 אלף עובדים, אם לא נקבל סיוע מהממשל צילום: איי אף פי

ראש עיריית ניו יורק: נאלץ לפטר 22 אלף עובדים, אם לא נקבל סיוע מהממשל

לדברי ביל דה בלאזיו, הפיטורים הנרחבים יחסכו לעירייה מיליארד דולר בשנה. ראש העירייה הודיע שהתקציב השנתי יירד ל-87 מיליארד דולר, לעומת 95 מיליארד דולר כפי שהוצג בפברואר, בשל משבר הקורונה שפגע קשות בהכנסות העירייה

24.06.2020, 18:58 | שירות כלכליסט
ראש עיריית ניו יורק, ביל דה בלאזיו, אמר היום (ד') כי העירייה בוחנת פיטורי 22 אלף מעובדיה, צעד שיחסוך מיליארד דולר בהוצאות השנתיות.

קראו עוד בכלכליסט

כמו עסקים פרטיים רבים, עיריית ניו יורק ספגה מכה קשה מהקורונה עם ירידה חדה בהכנסות, באופן קיצוני בתקופת הסגר בעיר אך גם לאחר מכן.

בניין משרדים הניו יורק השבוע, צילום: EMPIRE STATE REALTY TRUST בניין משרדים הניו יורק השבוע | צילום: EMPIRE STATE REALTY TRUST בניין משרדים הניו יורק השבוע, צילום: EMPIRE STATE REALTY TRUST

דה בלאזיו הציג בפברואר את תקציב העירייה השנתי, שעמד על 95 מיליארד דולר ולנוכח ההתפרצות החריפה של המגיפה בעיר סכום זה קוצץ באפריל ל-89 מיליארד דולר.

ראש עיריית ניו יורק ביל דה בלאזיו , צילום: גטי אימג ראש עיריית ניו יורק ביל דה בלאזיו | צילום: גטי אימג'ס ראש עיריית ניו יורק ביל דה בלאזיו , צילום: גטי אימג

היום אמר ראש העירייה שהכרחי לבצע קיצוץ נוסף בתקציב השנתי, שיירד ל-87 מיליארד דולר, ושנשקלת האפשרות כאמור למהלך פיטורים גדול כדי להשיג חצי מסכום הקיצוץ הנדרש.

דה בלאזיו הדגיש כי לעירייה לא תהיה ברירה אלא לבצע את הפיטורים, אם היא לא תקבל סיוע מהממשל או אישור לנטילת אשראי בסכום של 7 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות