אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סנונית ראשונה? קניון מבשרת לא יחייב פתיחת חנויות במוצ”ש צילום: שלו שלום

סנונית ראשונה? קניון מבשרת לא יחייב פתיחת חנויות במוצ”ש

לכלכליסט נודע כי קניון מבשרת, בבעלות רמי לוי שיווק השקמה וחברת הוריזון גולד השקעות של עדי סודאי, הודיע לשוכריו כי פתיחת החנויות במוצ”ש תהיה בגדר רשות בלבד

25.06.2020, 08:07 | אורנה יפת

לחץ השוכרים על הנהלות הקניונים לצמצם את שעות הפעילות ולוותר על פתיחת הקניונים במוצאי שבת מתחיל לשאת פרי. לכלכליסט נודע כי קניון מבשרת, בבעלות רמי לוי שיווק השקמה וחברת הוריזון גולד השקעות של עדי סודאי, הודיע לשוכריו כי פתיחת החנויות במוצ”ש תהיה בגדר רשות בלבד.

במכתב ששיגרה מנכ”לית הקניון, נעמה בליצקי, לשוכרים, כתבה: “אנו ערים לתנועת הקונים והקושי הרב שכולנו חווים בהחזרת המשק לפעילות תקינה. בהמשך לבקשות רבות של שוכרים אשר הגיעו לפתחינו, אנו נאשר לזמן קצוב ורק עד ל־31 ביולי 2020, כי במוצאי שבת הפתיחה תהיה רשות. חנות או רשת אשר בוחרת שלא לפתוח, תודיע על כך מראש למזכירות או למנהל התפעול בהנהלת הקניון. לאחר תאריך זה, אלא אם תצא הודעה אחרת, הפתיחה במוצאי שבת תחזור להיות מחייבת על פי חוזה השכירות, ואנו נבצע אכיפה לגבי חנות או רשת שלא תפתח”.

סניף רמי לוי בקניון מבשרת, צילום: שלו שלום סניף רמי לוי בקניון מבשרת | צילום: שלו שלום סניף רמי לוי בקניון מבשרת, צילום: שלו שלום

כפי שנחשף שלשום בכלכליסט, רשתות הקמעונאות דורשות מהקניונים לקצר את שעות הפעילות ולוותר על פתיחת החנויות במוצ”ש. מנכ”לי רשתות סיפרו לכלכליסט כי הפדיונות אחרי השעה 21:00, כולל במוצאי שבת, הם מינוריים, ומסתכמים בכ־1%-2% ממחזור המכירות הכולל. מנגד, עלות התפעול של החנות והעסקת עובדים בשעות בהן הפדיון נמוך, גורמת לחנויות להפסד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות