אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד בסכסוך בין אייל גולן לבני פרץ: צ'קים של חברת אלדד פרי נדל"ן צילום: ענת מוסברג, שאול גולן

עוד בסכסוך בין אייל גולן לבני פרץ: צ'קים של חברת אלדד פרי נדל"ן

פסק בוררות של השופט לשעבר יורם דנציגר דן בנושא מאבק על צ'קים שהועברו לשניים על ידי חברת הנדל"ן; גולן טען שפרי עשה יד אחת עם פרץ על מנת לגרום לו נזק כלכלי; הבורר קבע שעד החלטה אחרת הצ'קים ישארו בנאמנות. פרץ: "החלטת הבורר מדברת בעד עצמה"

25.06.2020, 11:14 | דותן לוי

מאות אלפי שקלים שהתקבלו מחברה בבעלות יזם הנדל"ן אלדד פרי עומדים במרכזו של פסק בוררות שניתן בנוגע לסכסוך בין אייל גולן לבין אמרגנו בני פרץ. מפסק הבוררות שהתקבל השבוע (21 ביוני), עולה, כי פרץ מבקש מהבורר שופט העליון לשעבר יורם דנציגר להוציא צו מניעה אשר ימנע מגולן לפדות את הצ'קים.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בנושא שעלה מספר פעמים במסגרת הליך הבוררות שבין השניים. מקורם של הצ'קים בשכרו של גולן אשר שימש כפרזנטור לפרויקט של פרי. תמורת עבודתו קיבל גולן 2 סטים של צ'קים בשווי מוערך של כמיליון שקל. לאחר הריב בין השניים, סוגיית הצ'קים היתה בין הנושאים הרבים שלגביהם התגלעו מחלוקות.

במסגרת המאבק על הצ'קים, גולן שידע כי סט הצ'קים הראשון נמצא אצל פרץ, דיווח לפרי כי הצ'קים אבדו ודרש ממנו להוציא סט נוסף של צ'קים. בדיעבד, נודע לפרי כי סט הצ'קים הראשון נמצא בידי פרץ וכי אנשיו של גולן הציגו בפניו מצג שווא.

בפסק הבוררות שניתן במאי השנה, הבורר מתח ביקורת על פעולות גולן וכתב: "נוכח הילוכם הפסול של הנתבעים, אשר עוד באותו יום הגישו את הבקשה לסעדים זמניים, פנו לאלדד פרי וקיבלו לידיהם – שלא כדין ותוך הצגת מצג שווא – את הסט השני של ההמחאות". הבקשה של פרץ כי ישיבו אליו את הסט הראשון של הצ'קים נבעה מהחשש כי בשל הריב בין הצדדים הצ'קים יפדו פעמיים.

מימין: אייל גולן ובני פרץ, צילום: אמיר מאירי מימין: אייל גולן ובני פרץ | צילום: אמיר מאירי מימין: אייל גולן ובני פרץ, צילום: אמיר מאירי

במסגרת המאבק בין השניים הורה הבורר לגולן ולחברות שבבעלותו שלא לקבל לידיהם צ'קים או תשלומים שמקורם בהתקשרות עם פרץ, או לבצע פעולה פיננסית כלשהי הקשורה בחברת "ליאם הפקות".

גולן מצידו הגיש לאחרונה בקשה בהולה לצו מניעה זמני ודרש מהבורר להרחיב את רשימת האיסורים וההנחיות הנוגעות לפרץ. בבקשה נטען, כי "פרץ מנסה לפגוע בליאם הפקות ובתוך כך מפר את צו הבורר. לפיכך נדרשת לשיטתם התערבות הבורר ומתן סעדים זמניים כמבוקש". בבקשה נטען גם כי ליאם הפקות נפגעה קשות על רקע משבר הקורונה וכי פרץ מנסה לסכל את ההליך המשפטי בין השניים באמצעות פגיעה בחברות של גולן.

"גולן הוא זה שהפר את צו הבורר"

פרץ מצידו טוען בתגובה, כי גולן הוא זה שהפר את צו הבורר כשנטל לידיו צ'קים שהתקבלו מאלדד פרי, "המבקשים... (גולן והחברות שבבעלותו, ד"ל) רקחו מזימה פסולה במסגרתה נטלו לידיהם, שלא כדין, ארבע המחאות נוספות מחברת אלדד פרי ביצעו בהן עסקת ניכיון ובכך סיכלו את החלטת הבורר ועשוה לפלסתר".

אלדד פרי בעלי חברת הנדל"ן אלדד פרי בעלי חברת הנדל"ן אלדד פרי בעלי חברת הנדל"ן

עמוד שלם מתוך 3 עמודים בהכרעה של הבורר התייחס לנושא הצ'קים של פרי, ובו מציין הבורר, כי יש שני "סטים" של צ'קים שהתקבלו בחברה. בתחילת פסק הבוררות כותב הבורר, כי קבע שחלק מההמחאות אינן בידי גולן ובוצעה בהן עסקת ניכיון ואף ביקש בעבר לדעת האם יש לצדדים התנגדות כי הצ'קים של "הסט הראשון" יושבו לידי פרי.

הבעיה עלתה כאשר פרץ סבר כי גולן ביקש לפדות את הצ'קים לאחר פסק הבוררות האחרון, וזאת למרות האיסור המפורש שעלה מהפסיקה. גולן הכחיש כי מדובר בהפקדה של הימים האחרונים ועל כך כתב הבורר, "כי התבקש על ידי פרץ להורות לגולן להציג דפי בנק עדכניים אשר יוכיחו כי הצ'קים אכן נוכו על ידי הבנק, וכן למסור את סט הצ'קים הראשון לידי פרץ".

עוד הוא כתב, כי לטענת גולן, "פרץ פועל לשם פגיעה באינטרסים של ליאם הפקות, תוך עשיית יד אחת עם חברת אלדד פרי נדל"ן בע"מ. לפיכך, מבקשים מר גולן וליאם הפקות, כי אדחה את הבקשה ואחייב את מר פרץ ואבן ישפה בהוצאות".

לסיום כותב הבורר, כי לאחר שבחן את הטענות לא מצא מקום לחייב את גולן בהצגת אסמכתאות בנוגע לצ'קים, וכי יש להותיר את הצ'קים בנאמנות אצל הבורר עד שתתקבל החלטה אחרת.

הסכסוך בין פרץ לגולן נמשך למעלה משנה ועל פי הערכות, עיקר המאבק הוא סביב סכום של כ-30 מיליון שקל. הליך הניתוק של העסקים המשותפים של גולן ופרץ החל לפני כמה חודשים כשהחליטו בשלב הראשון לפצל את נכסי הנדל"ן שלהם, שערכם מוערך ביותר מ-100 מיליון שקל. ב-ynet  נחשף בעבר, כי השניים נמנעים מלהגיע לבית המשפט מחשש שידרשו לחשוף את הונם.

לאלדד פרי הכרות קודמת עם בני פרץ אשר באה לידי ביטוי בשיתוף פעולה עסקי שלו עם גולן. בשנת 2014 השניים רכשו יחד במיליון שקל את קבוצת הפועל מרמורק. שיתוף הפעולה סייע להם בקידומם והצגתם כדמויות מובילות המאמצות קבוצות כדורגל דורשות טיפוח (במקרה של איל גולן הייתה לכך משמעות נוספת

מאחר והפועל מרמורק הייתה הקבוצה שבה שיחק בעבר, ד"ל), ופרי אף הוצג בתקשורת כשותפו של איל גולן.

בראיון עמו פירט פרי את תמיכתו במספר קבוצות כדורגל ואף סיפר כי גולן היה זה שתרם לכך שהעביר את תמיכתו ממכבי שעריים למרמורק. בהמשך, הופסקה תרומתו של פרי למרמורק, ובשנת 2018 נכתב כי חזר לתמוך בקבוצה. גם במקרה זה הוזכר שמו של גולן כמי ששכנע את פרי לחזור ולתמוך כלכלית במועדון.

בתחום הנדל"ן, שימש גולן כפרזנטור של החברה בפרויקט "פרי מלודי" ברמלה הכולל 180 יח"ד ב-6 בניינים, ולפי הפרסומים גולן יחד עם צביקה פיק והשדרן אליקו רכשו דירות בפרויקט בהנחת סלב.

מחברת פרי אסטרטגיות נמסר: "אייל גולן שימש כפרזנטור בפרויקט מגורים של החברה שהיתה מרוצה מאוד משירותיו והוא כמובן קיבל את מלוא התמורה בגין קמפיין זה. לחברה אין כל צד בסכסוך בין הצדדים והיא לא חלק מההליכים המשפטיים ביניהם".

תגובת בני פרץ: "בניגוד להתנהלות אייל גולן וליאם הפקות, שהוציאו בדרכים המעלות שאלות כבדות משקל, צ'קים נוספים מאלדד פרי, הרי שבני פרץ מסר לידי הבורר את הצ'קים שהיו ברשותו, לאחר שנקבע שיש לו זכות להחזיק בהם. בהתאם, הבורר דחה את בקשתם של אייל גולן וליאם הפקות להעביר לידיהם את הצ'קים הללו והחלטתו מדברת בעד עצמה".

תגובת אייל גולן: "אייל גולן ביצע קמפיין לחברת פרי אסטרטגיות עבור שכונת מגורים חדשה ברמלה החדשה. בעבור הקמפיין שילמה פרי אסטרטגיות את הצ'קים המדוברים. ליאם הפקות ופרי אסטרטגיות מרוצים מאוד מתוצאות הקמפיין וישמחו להמשך עבודה משותפת בעתיד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות