אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מייסד קרוספיט, שפרסם ציוץ גזעני, מכר את חברת אימוני הכושר צילום: CNBC

מייסד קרוספיט, שפרסם ציוץ גזעני, מכר את חברת אימוני הכושר

גרג גלסמן נאלץ להתפטר מתפקידו כמנכ"ל בעקבות ציוץ שנוי במחלוקת ודברים שאמר לאחר מותו של ג'ורג' פלויד, כי הוא או העובדים שלו לא מתאבלים על מותו של ג'ורג' פלויד בידי שוטר. מכוני כושר וחברות לציוד ספורט, ביניהן ריבוק, ניתקו קשרים עם החברה בעקבות הדברים

25.06.2020, 11:52 | שירות כלכליסט

גרג גלסמן, מייסד קרוספיט (CrossFit), מכר את חברת אימוני הכושר, זאת לאחר שנאלץ להתפטר מתפקידו כמנכ"ל בעקבות ציוץ שנוי במחלוקת ודברים שאמר לאחר מותו של ג'ורג' פלויד וגל המחאות שפרץ בשל כך בארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

מכוני כושר וחברות לציוד ספורט, ביניהן ריבוק, ניתקו קשרים עם החברה לאחר שהתפרסמה הקלטה של גלסמן אומר בשיחת זום שהוא או העובדים לא מתאבלים על מותו של פלויד בידי שוטר, "אתה יכול להגיד לי מדוע עליי להתאבל עליו, חוץ מזה שזה הדבר הלבן לעשות?", אמר בשיחה עם בעלי חדרי כושר.

כך נפח ג כך נפח ג'ורג' פלויד את נשמתו | צילום: אי אף פי כך נפח ג

עוד קודם לכן עורר מחלוקת בעקבות תגובה שפרסם לציוץ של מכון המחקר Health Metrics and Evaluation מאוניברסיטת וושינגטון שהגדיר גזענות ואפליה כבעיה בתחום הבריאות הציבורית. גלאסמן צייץ: It’s FLOYD-19. בעקבות הפרסום נחשפו תלונות גם על תרבות סקסיסטית בחברה.

גרג גלסמן , צילום: CNBC גרג גלסמן | צילום: CNBC גרג גלסמן , צילום: CNBC

הבעלים החדשים הוא אריק רוזה, בכיר בתעשיית הטכנולוגיה ומייסד של חדר כושר מצליח של אימוני קרוספיט. הוא מסר כי בכוונתו "לעבוד קשה כדי לבנות מחדש את הגשרים". פרטי העסקה לא נחשפו.

לפי הערכות קודמות השווי של החברה, המבוססת על משטר אימונים ממותג המתמקד באימונים בעצימות גבוהה, מוערך בסביבות 4 מיליארד דולר. לחברה קשרים עסקיים עם 13 אלף חדרי כושר ב-158 מדינות ברחבי העולם.

"הדעה שלי פשוטה: גזענות וסקסיזם הם מתועבים ואני לא אסכים להם בקרוספיט", הדגיש רוזה, בכיר לשעבר באורקל שעובד כיום בקרן הון סיכון General Catalyst. "העולם השתנה אבל המכונה האנושית המהיבה, ההטבות המוכחות של קרוספיט, וההזדמנויות השיווקיות של החברה נותרו ללא שינוי", מסר גלסמן בתגובה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות