אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שבעה ימי עליות: השקל נחלש מול הדולר צילום: שאטרסטוק

אחרי שבעה ימי עליות: השקל נחלש מול הדולר

הדולר מטפס ב-0.6% בשוק המט"ח המקומי ונסחר ברמה של 3.444 שקלים לדולר; המטבע האמריקאי איבד בשבעת הימים הקודמים 2% מערכו מול המטבע הישראלי; בנק לומברד אודייה: "השאלה העיקרית כעת היא עד כמה מהר תתפתח נפילת הדולר מול היורו"

25.06.2020, 13:09 | שיר רייטר

הדולר מטפס היום (ה') ב-0.6% בשוק המט"ח המקומי ונסחר ברמה של 3.444 שקלים לדולר. המטבע האמריקאי עובר למגמה חיובית לאחר שבעה ימים רצופים של ירידות מול השקל, שבהם איבד 2% מערכו.

היורו נחלש ב-0.2% מול השקל והצמד נסחר ב-3.866 שקלים ליורו.

קראו עוד בכלכליסט

בשווקים הבינלאומיים - היורו נחלש ב-0.2% מול הדולר והמטבעות נסחרים ב-1.123 דולר ליורו.

  , צילום: גטי צילום: גטי   , צילום: גטי

"ההתפתחויות העולמיות גורמות למגמת ירידה מבנית בדולר ותומכות בשער היורו לדולר", אמר וסיליוס קיונאקיס, ראש אסטרטגיית המסחר במט"ח בבנק השוויצרי לומברד אודייה.

קיונאקיס התייחס לתמונה המעודדת שעולה מהפעולות שנוקטת אירופה כדי להתמודד עם משבר הקורונה, לעומת הצעדים בארה"ב. "הצעדים הפיסיקאליים של גרמניה לא רק יספקו תמיכה מהותית לכלכלה, אלא מבשרים על שינוי משמעותי בגישה המאוזנת שנקטה זה עשרות שנים. בנוסף, התקדמות משמעותית בקרן ההבראה של האיחוד האירופי והרחבת תוכנית ההקלה של הבנק האירופי המרכזי (ECB) תומכים בהתחזקות היורו."

קיונאקיס ציין כי "לעומת זאת, תחזית פד פייסנית שמצפה לריבית אפסית עד 2022, בעוד שקצב רכישות הנכסים יישאר זהה בעתיד הקרוב יוביל לתעריפי דולר דחוסים ויגרום ליתרון הסחירות של הדולר להישחק כליל. השאלה העיקרית כעת הפכה לעד כמה מהר תתפתח נפילת הדולר ועד כמה היא תעמיק. התנודתיות צנחה משמעותית בעקבות שיפור בנוף הכלכלי העולמי שאילץ את השוק להתחיל לתמחר את פרמיית הסיכון ששמרה את שער הדולר בהערכת יתר במשך פרק זמן ארוך. אנו צופים לשער של 1.17 יורו לדולר עד סוף השנה, ועלייה ל-1.18 כבר ברבעון השני של 2021".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות