אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האחיות הכריזו על סכסוך עבודה: "עובדות בהיעדר כוח אדם ותחת עומסים כבדים" צילום: עמית שעל

האחיות הכריזו על סכסוך עבודה: "עובדות בהיעדר כוח אדם ותחת עומסים כבדים"

יו"ר הסתדרות האחיות אילנה כהן קיימה היום כינוס חירום ובו הוחלט על הכרזת הסכסוך, בעיצומו של הגל השני של הקורונה. לדבריה, העומסים "פוגעים ביכולתם של האחיות והאחים להעניק טיפול הולם וראוי לכלל המטופלים ויביאו לקריסתם"

25.06.2020, 18:18 | אדריאן פילוט

יו"ר הסתדרות האחים והאחיות, אילנה כהן, הכריזה לפני זמן קצר על סכסוך עבודה במחאה על היעדר תקנים. זאת, בעיצומו של גל התחלואה השני של מגיפת הקורונה. כהן קיימה הבוקר (ה') כינוס חירום של המזכירות, בו הוחלט פה אחד על הכרזת הסכסוך שכן, לדבריה, "אין לתת עוד יד להפקרתם של האחיות והמטופלים".

קראו עוד בכלכליסט

"האחים והאחיות נאלצים לעבוד בהיעדר כוח אדם ותחת עומסים כבדים, שפוגעים ביכולתם להעניק טיפול הולם וראוי לכלל המטופלים", כתבה כהן במכתב בו הכריזה על סכסוך העבודה, אותו העבירה למשרד הבריאות ומשרד האוצר.

עוד הוסיפה כהן כי "אנו ניצבים בפתח הגל השני של הקורונה בצירוף תחלואת החורף, המשך עבודת האחים והאחיות בתנאים הקשים יביא בהכרח לקריסתם... אנו לא ניתן ידינו להמשך הפגיעה הקשה באחים והאחיות בישראל ובמטופלים".

לצפייה במכתב האחיות לחצו כאן

אילנה כהן יו"ר הסתדרות האחיות, צילום: נועם מושקוביץ אילנה כהן יו"ר הסתדרות האחיות | צילום: נועם מושקוביץ' אילנה כהן יו"ר הסתדרות האחיות, צילום: נועם מושקוביץ

בין דרישות הסתדרות האחיות: איוש לאלתר מלוא התקנים החסרים במערכת - הן בשגרה והן בחירום, הארכת ההסכם הקיבוצי המסדיר את מתכונת העבודה הייחודית של 12 שעות שנחתם לפני כחודש, "תוך הקפדה יתרה על אי פגיעה בשכרם של אלו אשר נאלצו להיכנס לבידוד בעקבות חשיפתם לחולי קורונה במסגרת עבודתם", נכתב.

בשיחה עם כלכליסט אמרה כהן כי "האוצר חושב שבחסות הקורונה הוא יכול להמשיך ולנצל את האחים והאחיות. הפעם זה נגמר, כל מחלקה של קורונה שתיפתח יוקצו לה תקנים ותקציבים. כל מחלקה פנימית, פגיות, או מיון שלקחו ממנה אחיות באישון לילה למחלקות הקורונה או לטיפול בזיהומים תקבל במקומם תקנים במיידי. אני אומרת בצורה ברורה הפעם אנחנו שמות סוף לניצול של האחיות ולהפקרה של החולים. מעכשיו נפעל בכל האמצעים העומדים לרשותנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות