אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסתדרות מאיימת: מבחני הנהיגה המעשיים של מילגם יושבתו מיום שני צילום: ערן גרנות

פרסום ראשון

ההסתדרות מאיימת: מבחני הנהיגה המעשיים של מילגם יושבתו מיום שני

מילגם היא זכיינית הטסטים מפתח תקווה וצפונה; היא דורשת מהבוחנים להסכים לקיצוצי שכר בגלל הפסדיה בימי הסגר, אך לא הצליחה להגיע עימם לידי הסכמה; אם אכן תתקיים שביתה - זו תהיה הפעם הראשונה בה הדבר קורה מאז הפרטת מערך מבחני הנהיגה לפני שנתיים

25.06.2020, 19:13 | ליאור גוטמן ואודי עציון

איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות בראשות עו"ד אבי אדרי, התריע היום (ה') כי ינקוט בצעדים ארגוניים בחברת מילגם, שהיא אחת הזכייניות של משרד התחבורה לביצוע מבחני רישוי (טסטים) - כך נודע לכלכליסט. לטענת ההסתדרות, הרקע לצעדים הארגוניים הוא מבוי סתום במו"מ להסכם קיבוצי ראשון שמגובש עבור עובדי החברה.

קראו עוד בכלכליסט

במכתב שנשלח על ידי ממונה חטיבה ארצית באיגוד, עו"ד עמית הלל, למנכ"ל משותף במילגם שלומי אברשטרק, התריע הלל בפניו כי ככל שלא יהיה שינוי בהתנהלות של מילגם במו"מ, ינקטו עובדי החברה בצעדים ארגוניים כבר ביום שני הקרוב, כאשר השורה התחתונה היא איום להפסיק ולערוך מבחני נהיגה מעשיים. העתקים של המכתב נשלחו במקביל למנכ"ל משרד התחבורה הנכנס עופר מלכה, כמו גם לאפי רוזן, מנהל אגף הרישוי במשרד. אם יגיע סכסוך העבודה לידי שביתה, זו תהיה הפעם הראשונה שבה יושבת מערך מבחני הנהיגה מאז הופרט בידי משרד התחבורה לפני כשנתיים, תוך פיטורי רבים מהבוחנים שהועסקו בידי המדינה.

הפגנה של מורי נהיגה (ארכיון), צילום: עמית שאבי הפגנה של מורי נהיגה (ארכיון) | צילום: עמית שאבי הפגנה של מורי נהיגה (ארכיון), צילום: עמית שאבי

כזכור, מילגם מספקת שירותי מבחני נהיגה מעשיים (טסטים), באזור שבין פתח תקווה וצפונה. לפני כחצי שנה התאגדו 120 עובדי החברה בהסתדרות ופתחו במשא ומתן להסכם קיבוצי שיסדיר את תנאי העסקתם. לטענת ההסתדרות, במהלך הפגישות בין הצדדים הציבה הנהלת החברה דרישות להתייעלויות פיננסיות תחת הנימוק של חוסר רווחיות בזמן משבר הקורונה. עוד אומרים שם שנציגות העובדים הסכימה לקיצוצי שכר משמעותיים לעובדים, אולם העלתה דרישה להחיל עבורם מנגנון "סיום העסקה" מסודר. הנהלת מילגם דחתה על הסף את דרישה זו, היחידה שהוצגה על ידי נציגות העובדים.

לפיכך, בתחילת מאי הוכרז סכסוך עבודה בחברה, ופגישה שנערכה אתמול בין הצדדים בניסיון להגיע לפתרון המחלוקות, לא הניבה פירות והובילה שוב למבוי סתום. הכרזת סכסוך העבודה במילגם אינו הראשונה בתחום, ובנובמבר האחרון פרסם כלכליסט שגם חברת טלדור עמדה בפני מציאות דומה, תחת טענות דומות של פגיעה לכאורה בתנאי העבודה בתחום.

שתי זכייניות הטסטים סוחבות הפסדים מימי הסגר, שבהם הוצאו עובדיהן לחל"ת, אך הן נאלצו להמשיך ולשלם שכר דירה עבור המשרדים ומגרשי החניה ששכרו כנקודות יציאה למבחני הנהיגה. לאחר הסגר דרשו שתיהן מהבוחנים להסכים לקיצוצי שכר משמעותיים, למרות שהן חזרו לעבודה בהיקפים דומים לאלה שהיו לפני פרוץ מגיפת הקורונה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות