אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלחץ של המפרסמים עובד? צוקרברג מבטיח מדיניות חדשה למאבק ב"שיח השנאה" צילום: Bloomberg

הלחץ של המפרסמים עובד? צוקרברג מבטיח מדיניות חדשה למאבק ב"שיח השנאה"

על רקע התרחבות החרם, מנכ"ל פייסבוק מבטיח לאסור על פרסום מודעות המתייחסות באופן שלילי לקבוצות באוכלוסייה; לדבריו, הרשת החברתית תתחיל לצרף תוויות אזהרה לפוסטים שיש להם ערך חדשותי - אך מפרים את מדיניותה

26.06.2020, 23:00 | שירות כלכליסט

הלחץ של המפרסמים עושה את שלו? מנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, הודיע הערב כי החברה תאסור על פרסום מודעות המתייחסות באופן שלילי למיעוטים, מהגרים, מבקשי מקלט ולקבוצות אחרות באוכלוסייה; זאת, כחלק ממדיניות חדשה של החברה שנועדה להיאבק ב"שיח השנאה" ברשתות החברתיות.

קראו עוד בכלכליסט

המדיניות החדשה, לדברי צוקרברג, תאסור גם על פרסום מודעות שלפיהן קבוצות אלה הן איום לחברה.

"אנו מרחיבים את מדיניות הפרסום שלנו, כך שלא ניתן יהיה לטעון שאנשים ששייכים לגזע, קבוצה אתנית, לאום, דת או מגדר מסוימים, מהווים איום על בהיטחון הפיסי או הבריאות של אנשים אחרים", כתב צוקרברג בפוסט בפייסבוק. "אנחנו גם מרחיבים את המדיניות שלנו כדי להגן טוב יותר על מהגרים, פליטים ומבקשי מקלט ממודעות שלפיהן אנשים אלה נחותים".

הודעת צוקרברג באה לאחר ששורה של חברות הודיעו בשבוע האחרון  כי לא יפרסמו  בפייסבוק - עקב מה שכינו "שיח השנאה" ברשתות החברתיות.

מוקדם יותר היום הודיעה יוניליוור כי תחרים את פייסבוק. מוקדם יותר השבוע עשו זאת ורייזון, נורת' פייס ועוד.

מארק צוקרברג , צילום: בלומברג מארק צוקרברג | צילום: בלומברג מארק צוקרברג , צילום: בלומברג

צוקרברג גם אמר כי פייסבוק תתחיל לצרף תוויות אזהרה לפוסטים שיש להם ערך חדשותי - אך מפרים את מדיניות הרשת. למשל, נאום של פוליטיקאי מסוים.

פייסבוק ספגה בשבועות האחרונים ביקורת רבה על כך שלא פעלה נגד פוסטים של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, שנטען כי כללו קריאה לאלימות וגזענות על רקע ההפגנות של תנועת "חיי שחורים חשובים". זאת, בניגוד לטוויטר, שצירפה הערת אזהרה לכמה פוסטים של הנשיא

 "אנחנו רוצים לעשות יותר כדי לאסור על שימוש ברטוריקה מפלגת המעודדת סכסוכים", כתב צוקרברג.

 ראשד רובינסון, נשיא קבוצת זכויות האדם "צבעים של שינוי", אמר בהתייחסו להצהרה צוקרברג כי מדובר "בבזבוז הזדמנות", וחזר על קריאתו למפרסמים להחרים את פייסבוק. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות