אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חוסכים במשכנתא – דווקא עכשיו צילום: שאטרסטוק

חוסכים במשכנתא – דווקא עכשיו

התקופה הזאת, של אחרי הקורונה, היא תקופה של חשבון כלכלי, ניהול הוצאות נכון צמצום והידוק חגורות ככל הניתן, אז למה שלא נתחיל מתשלומי המשכנתא לדוגמה, למה שלא תחסכו גם בתשלומי המשכנתא? איך עושים את זה? – בכתבה שלפניכם

28.06.2020, 12:45 | בשיתוף הפניקס
כלל ידוע הוא שמי שמעוניין להביא לחסכון בהוצאות המשכנתא – כדאי לו לבחון ביצוע של מיחזור משכנתאות. אז נכון, כיום, בזמן שהריביות בעלייה, אופציה זו פחות רלוונטית, אז איך חוסכים בכל זאת? התשובה: מטפלים בביטוחי המשכנתא.

ביטוח משכנתא הוא למעשה שני ביטוחים הנלווים לכל משכנתא, אותם הבנק דורש מכל לווה. הביטוח הראשון הינו ביטוח חיים והוא נועד להבטיח את חוסנם הכלכלי של הלווים בתשלום המשכנתא במקרים של פטירת אחד המפרנסים. הביטוח השני הינו ביטוח מבנה למשכנתא שנוגע במקרים בהם נגרם לדירה נזק חמור שמונע את החזר המשכנתא.

עוברים לביטוח חיים איכותי – בפחות כסף

היום, על רקע עליית הריביות, זה זמן לבחון שוב את תשלומי הרכיב של ביטוח חיים. אמנם מדובר בסכום יחסית מינורי בכל חודש, אבל אם נסתכל על אורך חיי המשכנתא, מדובר בהוצאה שיכולה להגיע גם לעשרות אלפי שקלים.

עוברים לביטוח חיים איכותי – בפחות כסף, צילום: שאטרסטוק עוברים לביטוח חיים איכותי – בפחות כסף | צילום: שאטרסטוק עוברים לביטוח חיים איכותי – בפחות כסף, צילום: שאטרסטוק

רבים מאתנו מתפתים ללכת על האופציה הקלה והמיידית ביותר ולרכוש ביטוח משכנתא דרך הבנק, אבל כדאי לדעת שהיום קיימות מגוון אופציות אחרות שיוזילו לכם את הביטוח החודשי. הבולטת שבהן היא זו של חברת הפניקס, הנחשבת לאיכותית לא רק ביחס לבנקים, אלא גם ביחס לחברות אחרות. הפניקס דאגה לבנות פוליסה משתלמת במיוחד, שיתרונה הגדול הוא באפשרויות שהיא מספקת ללווה בהתאם לצרכים שלו בתשלום חודשי בתעריף קבוע, או בתעריף משתנה:

• תשלום התואם את מסלול המשכנתא: באפשרות זו, סכום הביטוח יקטן מידי שנה, בהתאם להחזרי ההלוואה של הלווה לבנק ובהתאמה מלאה למידת הסיכון ההולכת וקטנה.

• מסלול קבוע: מסלול שבו סכום הביטוח נותר קבוע, המתאים להלוואה בה מוחזרת הקרן רק בסוף התקופה והריבית מוחזרת באופן שוטף.

בנוסף, ניתן לבחור את מסלולי הביטוח לפי סוגי ההלוואות שנלקחות מהבנק:

• מסלול ביטוח המותאם להלוואה בה הקרן והריבית מוחזרות יחדיו, בתשלומים שווים ורצופים (הלוואת שפיצר)

• מסלול ביטוח המתאים להלוואה בה הקרן מוחזרת בסוף התקופה, והריבית מוחזרת באופן שוטף (הלוואת בלון)

לא מוותרים על שיפור בביטוח הדירה

אם החלטתם לחסוך בביטוח חיים למשכנתא, אל תפסידו את האפשרויות העומדות בפניכם גם בנוגע לביטוח הדירה. חברת הפניקס מציעה את הפוליסה האיכותית בשוק, הכוללת הטבות כמו ביטול השתתפות עצמית או ביטוח צד ג' - גבול אחריות מוגדל עד 2 מיליון ₪. ולא פחות חשוב – היא גם המשתלמת מבין הפוליסות הקיימות הכוללת עד 20% הנחה בביטוח תכולת הדירה והחל מ-1 שקל ליום.

המסקנה היא שאין טעם להמשיך לשלם את ביטוחי המשכנתא על אוטומט, בטח לא כשיש לכם אפשרות קלה לנייד את הביטוחים, להוזיל אותם ולהפוך אותם לאיכותיים יותר.

נוסף על כך, על רקע המצב, חברת הפניקס דואגת להישאר זמינים עבורכם גם בוואצאפ בטלפון: 054-876-5432

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות