אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Vale: בני שטיינמץ מעכב העברת 2 מיליארד הדולר שנפסקו לטובתנו צילום: אוראל כהן

Vale: בני שטיינמץ מעכב העברת 2 מיליארד הדולר שנפסקו לטובתנו

ביהמ"ש הבריטי קבע כי BSGR של שטיינמץ תשלם 2 מיליארד דולר לענקית המכרות הברזילאית Vale, כפיצוי על מיזם כושל להפקת עפרות ברזל בגינאה. עתה מבקש ממנה שטיינמץ עוד מסמכים, והיא טוענת: "זה תרגיל יחצ"ני"

28.06.2020, 16:57 | שירות כלכליסט

חברת הכרייה הברזילאית Vale כינתה את המהלך האחרון של איש העסקים בני שטיינמץ בקרב המשפטי המתמשך ביניהם "תעלול יח"צני" שמיועד להסיח את הדעת מהתבוסות הרבות שספגו הוא וחברתו. כך מדווח הפייננשל טיימס.

קראו עוד בכלכליסט

שטיינמץ, המנסה להפוך החלטת בוררות שחייבה אותו לשלם 2 מיליארד דולר על מיזם כושל להפקת עפרות ברזל בגינאה, מעוניין לחייב את Vale ויריבתה Rio Tinto להגיש מסמכים שלדבריו יכולים לתמוך בטענותיו.

עורכי הדין של Vale כתבו במסמכים שהגישו לבית משפט בניו יורק, ששטיינמץ כבר קיבל בבריטניה גישה כמעט לכל המידע שביקש, ושבקשתו היתה "גימיק" שיש לדחותו.

"הבקשה היא תרגיל יח"צני שקוף של שטיינמץ שמטרתו לנצל את משאבי בית המשפט כדי להסית את תשומת הלב מהתבוסות הרבות שלו ושל חברתו, BSG Resources, בשנה החולפת", כתבו עורכי הדין של Vale.

בני שטיינמץ , צילום: נעמי צורף בני שטיינמץ | צילום: נעמי צורף בני שטיינמץ , צילום: נעמי צורף

Nysco, בעלת השליטה בחברתו של שטיינמץ, אמרה שביקשה מידע שלא הוגש בבוררות וגם לא במקרה אחר שבו מעורבת Rio Tinto. בהודעה שמסרה נאמר: "Vale ממשיכה לשקר בניסיונה לזכות בבוררות מול BSGR. המידע האחרון שמסרה החברה בנוגע למסמכים שלכאורה נחשפו כבר בדיונים קודמים, שהיה שקרי במתכוון, רק יפגע בה עוד יותר".

בית המשפט הבין לאומי לבוררות בלונדון מצא בשנה שעברה ש-BSGR שילמה שוחד כדי להבטיח את זכויותיה לפתח את סימנדו, מרבץ עפרות ברזל עצום בגינאה, וחייב אותה לשלם כאמור 2 מיליארד דולר ל-Vale.

שטיינמץ ו-BSGR הכחישו לאורך כל הדרך את טענות השוחד ובחודש שעבר נתן איש העסקים מספר ראיונות שבהם טעןכי שיש בידיו ראיות חדשות שיהפכו את גזר הדין של בית המשפט בלונדון. לדבריו, מידע שנאסף ע"י חברת הריגול הפרטית "בלאק קיוב" מראה שהחברה הברזילאית האמינה – גם אם בטעות – ש-BSGR כבר מחזיקה למעשה בזכויות הכרייה באתר וששילמה עבורן שוחד, עוד לפני שהחליטה לחתום איתה על העסקה ב-2010.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות