אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הגמישות התזרימית ועלויות הגיוס הנמוכות עושות את שלהן. לא סתם האשראי החוץ הבנקאי קורץ גם למוסדיים" צילום: יח"צ

"הגמישות התזרימית ועלויות הגיוס הנמוכות עושות את שלהן. לא סתם האשראי החוץ הבנקאי קורץ גם למוסדיים"

שגיב ביטון, מייסד ומנכ"ל חברת האשראי החוץ בנקאי AXIO מסביר מדוע זוכה התחום להתפתחות מואצת בשנים האחרונות, מדוע בכירי המערכת הפיננסית בדימוס לוטשים אליו עיניים, כיצד מתאימים פתרונות מימון אישיים לצרכי הלקוחות ומדוע הקורונה לא צפוי לפגוע לאורך זמן בתחום

29.06.2020, 09:06 | שגיב ביטון

מוגש מטעם DUN'S 100

ענף האשראי החוץ בנקאי נמצא בשנים האחרונות בתנופה משמעותית. היכולת של חברות ועסקים בינוניים וקטנים לגייס באפיק זה כספים בעלויות נמוכות, לצד רפורמות מטעם משרד האוצר והרגולטורים העניקו לענף כולו רוח גבית והניחו את הקרקע להפיכתו לאחד מפתרונות המימון האטרקטיביים ביותר.

"שוק האשראי החוץ בנקאי התפתח מתוך צורך אמיתי בשטח להענקת מימון ואשראי לחברות ועסקים קטנים ובינוניים", מסביר שגיב ביטון, מייסד ומנכ"ל חברת האשראי החוץ בנקאי AXIO (שגיב ביטון בע"מ)". עלויות גבייה ותפעול של הבנקים לא אפשרו להם לתת מענה באופן שרלוונטי עבורם, ועסק שנדרש למימון לא זכה למענה בערוצי המימון שהיו קיימים עד אז. לוואקום זה נכנסו חברות האשראי החוץ בנקאי, ונתנו לעסקים פתרון חדש ורלוונטי מתמיד. זו הסיבה שעוד ועוד עסקים פונים לסקטור הזה".

הליך מהיר ויעיל

 

אופי הפעילות של חברות האשראי החוץ הבנקאי מבוסס לרוב על עסקאות המרה של צ'קים דחויים. בעסקה זו, הצ'ק הדחוי מוסב לחברה המממנת בתמורה לעמלה, ואילו הלקוח מקבל את ערכו באופן מיידי. מסלול זה מאפשר לחברות ולעסקים לגייס מימון בעלויות נמוכות ותוך שמירה על תזרים שנחוץ לו להפעלת העסק, עמידה בהתחייבויות ובהוצאות השוטפות של העסק.

"הערך המוסך שלנו בAXIO הוא היכולת לגבש פתרונות מימון המותאמים אישית לכל לקוח ולבצע הליך מהיר, יעיל וחסכוני. אנו בודקים את רמת האשראי שלו, מעבים את הביטחונות ומעניקים לו מענה בזמן אמת ותוך התאמה מיטבית לצרכים שלו. הליווי, הייעוץ והבנייה של העסקה מבוצעים על ידי הצוות של החברה ותוך תשומת לב מרבית לפרטים. כל מקרה נבדק לגופו וזוכה למענה", אומר ביטון.

לדבריו, הצמיחה של הענף כולו, מדברת בעד עצמה. "עסק שזקוק לאשראי או למימון לא תמיד יכול להמתין ימים, שבועות או חודשים למענה של גוף מוסדי או לחכות החלטות של ועדות האשראי ולקוות לטוב. לכן, עוד ועוד עסקים וגם חברות מבוססות מכל הסקטורים והמגזרים מעדיפות לפנות לחברות האשראי החוץ בנקאי, ולהיעזר בהן במימון עסקאות, אשראי שוטף וצרכים פיננסיים אחרים. הגמישות, היעילות והתנאים הפיננסיים מעניקים להם יציבות, ביטחון ושקט לאורך זמן".

שגיב ביטון , צילום: יח"צ שגיב ביטון | צילום: יח"צ שגיב ביטון , צילום: יח"צ

רוח גבית מהרגולטור

 

הנהירה של העסקים לעבר האשראי החוץ בנקאי לא נעלמה גם מעיניהם של הגופים המוסדיים. בתי השקעות, חברות ביטוח, גופי חיתום ובכירי ענף הבנקאות והביטוח משקיעים בחברות האשראי החוץ בנקאי, מעורבים בעסקאות ומעמיקים את פעילותם בתחום. במקביל, שורה של רפורמות מטעם משרד האוצר מקלות על פעילות החברות בתחום, ומעניקות לו רוח גבית, כמו גם הכרה בחשיבותו, מעמדו והצורך ההולך וגובר בו מצד העסקים במשק.

ב-AXIO מנהלים בימים אלו משא ומתן עם בכיר לשעבר באחת מחברות הביטוח הגדולות להצטרפות כיו"ר לחברה, ולדברי ביטון המעורבות ההולכת וגוברת שלהם בשוק האשראי החוץ בנקאי מהווה "תעודת ביטוח", תרתי משמע, לסקטור כולו. "לא סתם גופים מוסדיים ובכירים בסקטור הפיננסי מגלים עניין בתחום. זהו מוצר משלים חשוב ואיכותי שנותן מענה לשורה ארוכה של עסקים שעד לא מזמן לא זכו למענה וכעת יכולים לפנות אליו ולקבל מענה מותאם אישית ורלוונטי".

עוד מציין ביטון כי גם אם בחודשים הקרובים צפויה פעילות חברות האשראי חוץ בנקאי להאט על רקע השלכות הקורונה, הרי שבראייה ארוכת טווח, הנגיף דווקא מעיד על הנחיצות של הענף והמשך פעילותו. "דווקא עכשיו חברות ועסקים יזדקקו לפתרונות מימון ואשראי שיאפשרו להם לצלוח את התקופה, להתאושש ולעמוד על הרגליים וכאן אנחנו נכסים לתמונה. באותה נשימה, זה מחייב אותנו הגופים לערוך את הבדיקות המקיפות ביותר ולבחון היטב את רמות האשראי, הביטחונות ולוודא כי הפתרון המוצע ריאלי, ומביא בחשבון את כל התרחישים האפשריים. אנחנו עושים את זה גם היום, עם כל לקוח חדש שנכנס, ונמשיך לעשות זאת תוך הקפדה ובחינה אחראית, שקולה ויסודית של המצב. אין לי ספק כי הגב הפיננסי האיתן שאנו מספקים יאפשר לנו לצלוח את התקופה ואף לצמוח במהלכה".

ליווי שוטף ללקוחות

 

חברת AXIO הוקמה ב-2011 על ידי שגיב ביטון, המשמש גם כמנכ"ל. בימים אלו, כאמור, אף נערכים בחברה להצטרפות של יו"ר, ששימש כבכיר במערכת הפיננסית ועתיד לקדם את פעילות החברה ולחזק את שיתופי הפעולה שלה עם גופים מוסדיים. החברה מעניקה פתרונות אשראי ומימון חוץ בנקאי לעשרות לקוחות ממגוון תחומים, תוך התאמה אישית של תנאי המימון.

לצדו של ביטון, מועסקים בחברה תשעה עובדים המלווים באופן שוטף את הלקוחות. רו"ח דיקלה שיבוני משמשת כסמנכ"לית הכספים ובוחנת תיקי האשראי, ועו"ד נופר שיבי היא קצינת הציות והיועצת המשפטית של החברה. החברה פועלת על פי מדיניות סדורה ומבצעת הליך בחינה מעמיק של לקוח הפונה אליהם. "אנו בוחנים את סוג המימון שהם מעוניינים, איכות הביטחונות ומשקפים להם את תמונת המצב ואת האפיק המימוני שבחרנו. הליך זה מקנה ביטחון להם ולנו ומאפשר את ההתאמה וגיבוש הפתרון המיטבי".

מאת שגיב ביטון, מייסד ומנכ"ל חברת האשראי החוץ בנקאי AXIO

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות