אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איך הפך בוריס וולפמן לאחד היזמים ישראלים המצליחים ביותר ומה אתם יכולים ללמוד מכך? צילום: יח"צ

איך הפך בוריס וולפמן לאחד היזמים ישראלים המצליחים ביותר ומה אתם יכולים ללמוד מכך?

בדרך להצליח ביזמות, בוודאי לא בשוק הישראלי היא לא פשוטה בכלל. ישראלים רבים נתקלים באינספור אתגרים בדרך, החל מהיבטים כלכליים, דרך היבטים אישיים, מקצועיים, משפחתיים ועוד.

29.06.2020, 12:51 | בשיתוף בוריס וולפמן

מצד אחד אנחנו העם המוביל בעולם ביזמות, המצאות וללא ספק בין העמים החזקים ביותר ביזמות ועסקים ומצד שני הקרקע אינה בנויה שישראלים רבים יזכו להצלחה רבה, אלא אם כן יעבדו פי כמה יותר קשה מאשר אדם אחר, עם תשתיות נוחות יותר בחו"ל למשל. כדי להפוך ליזם ישראלי מצליח כמו בוריס וולפמן למשל, המשמש כדוגמה נהדרת עבור יזמים ישראלים רבים, צריך להשקיע את כל כולכם במה שאתם מאמינים בו ולפעול לטובת ההצלחה.

בוריס וולפמן, צילום: יח"צ בוריס וולפמן | צילום: יח"צ בוריס וולפמן, צילום: יח"צ

הקשיים שבדרך:

• משפחה לא תומכת – אנשים רבים סובלים מסביבה אישית לא תומכת בתחילת הדרך וגם לאורך הדרך. מתי כולם יהפכו לאוהדים שלכם? כאשר הם יראו שיש בזה כסף טוב, שזה משפר את החיים שלכם, בונה אתכם ושאתם זוהרים מבחינת אנרגיה וחיוביות.

• קושי כלכלי – לפתוח את העסק או לקיים אותו לאורך מספיק זמן כדי לאפשר לעצמכם ללמוד בצורה מקצועית וטובה את העסק, להתנסות, ליצור קשרים וללמוד לייצר רווחים. לא תמיד הבנק עוזר ולעתים כאשר העסק כבר קיים עם כמה הלוואות קשה להשיג מקור מימון כדי לקדם את העסק.

• לימוד מקצועי – לא כל יזם משקיע מספיק בלימוד מקצועי של התחום אליו הוא נכנס. חשוב להכיר היטב ומבחינה הכי מקצועית שאפשר את כל ההיבטים של התחום, החל משיווק של עצמכם, מכירות, תצוגה, ייצור, שת"פ, חוזים, מימון ועוד. זוהי אחת מנקודות המפתח שחסרה ליזמים רבים כדי להצליח – הם מחפשים קיצורי דרך.

• ספקים לא טובים – לעתים חומרי הגלם, המוצרים או הספקים שאנו יוצרים עמם קשר אינם טובים מספיק כדי לקיים עסק רווחי ומקצועי בתחום.

• קבלת החלטות גרועה – נקודת מפתח נוספת היא לדעת לנהל את המיזם שלכם כעסק. לא משנה אם אתם מייצרים מוצר חדש לשוק, רוצים לעבוד בייבוא וייצוא, להקים עסק אחר בתחום כלשהו – צריך להתייחס למיזם שלכם כעסק לכל דבר ולכם צריכים להיות הכלים המקצועיים לנהל עסק בצורה נכונה, לדעת להפעיל שיקול דעת, לקבל החלטות מושכלות ונכונות ובעיקר כלכליות.

בוריס וולפמן
בוריס וולפמן צילום: יח"צ

כיצד ההצלחה של היזם הישראל בוריס וולפמן נותנת השראה ליזמים רבים?

בוריס וולפמן הוא דוגמה ליזם ישראלי שפילס את דרכו בעולם הייבוא, השיווק והייצוא סחורות ונחשב לסיפור הצלחה גם בגזרה הבינלאומית. הוא החל את דרכו עם החברה שלו REAL INNOVATIVE ובאמצעות החברה עזר לעסקים רבים לקבל מימון בכדי לקיים ולקדם את העסק שלהם. בין היתר נחשף לתחום הייבוא והייצוא ונשבה בקסמיו.

 

במשך שנים למד בוריס את רזי התחום מהאנשים המקצועיים ביותר העוסקים בתחום זה מסביב לעולם. הוא החל לסחור ולייבא מוצרים לישראל וכן לייצא מישראל למדינות שונות ברחבי העולם כולל רוסיה ומדינות שונות באירופה. הוא הקים 2 בתי אריזה בטורקיה לפירות וירקות המיוצרים במיוחד עבורו במדינה זו ואלה נשלחים למדינות שונות ברחבי העולם. עוד החל לסחור בחומרי גלם שונים כמו זהב, נפט, יהלומים וכן בשמן, מים מינרלים, כלים חד פעמיים ועוד.

בוריס הוא ללא ספק יזם ישראלי מצליח שכדאי ללמוד ממנו והוא בעצמו תמיד שמח ללמוד תחומים חדשים שיכולים להיות מעניינים מבחינה עסקית. אחת מנקודות המפתח שלו להצלחה היא לימוד מקצועי מעמיק של התחום בו עוסקים, השקעה והתמדה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות