אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גיליאד חושפת: כמה תעלה התרופה לטיפול בקורונה צילום: AP

גיליאד חושפת: כמה תעלה התרופה לטיפול בקורונה

מדובר ברמדסיביר - אחת התרופות הראשונות שנכנסה לשימוש עבור טיפול בקורונה. התרופה קיבלה במאי אישור לשימוש חירום מהממשל האמריקאי, זאת לאחר שניסוי מצא שהתרופה האיצה את תהליך ההתאוששות והשחרור של החולים

29.06.2020, 16:23 | שירות כלכליסט
חברת התרופות גיליאד סיינס (Gilead Sciences) הודיעה כי תגבה מהממשל האמריקאי וממדינות מפותחות אחרות 390 דולר עבור בקבוקון של התרופה המפותחת נגד הקורונה, רמדסיביר (remdesivir). מדובר בתשלום של 2,340 דולר לטיפול של חמישה ימים.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הצהרה שפרסמה היום (ב') גיליאד תציע את המחיר הזה למדינות מפותחות ברחבי העולם, על מנת לייצר מודל של מחיר אחיד שימנע את הצורך לנהל מו"מ פרטני מול כל מדינה, דבר שעלול לעכב את תהליך קבלת התרופה.  

מעבדת תרופות של גיליאד, צילום: בלומברג מעבדת תרופות של גיליאד | צילום: בלומברג מעבדת תרופות של גיליאד, צילום: בלומברג

"רצינו לוודא ששום דבר לא יעמוד בדרך של החולים לקבל את התרופה", מסר מנכ"ל גיליאד דניאל אודיי. המחיר שנקבע "יבטיח שכל החולים ברחבי העולם יקבלו גישו לתרופה".

המחיר של 390 דולר לבקבוקון הוא עבור ארגונים ממשלתיים. לאחר שההיצע יגדל החברה תתחיל למכור את התרופה בערוצי ההפצה הרגילים, והמחיר לחברות ביטוח פרטיות וחברות מסחריות אחרות יעמוד בארה"ב על 520 דולר לבקבוקון, כלומר 3,120 דולר לטיפול ממוצע של חמישה ימים.

רמדסיביר היא אחת התרופות הראשונות שנכנסה לשימוש עבור טיפול בקורונה. היא קיבלה במאי אישור לשימוש חירום מהממשל האמריקאי, זאת לאחר שניסוי מצא שהתרופה האיצה את תהליך ההתאוששות והשחרור של החולים המאושפזים בבתי החולים בארבעה ימים.

 מלבד התרופה הזו, מאות תרופות וחיסונים נמצאים בשלבי פיתוח שונים על ידי חברות ברחבי העולם המעוניינות למצוא דרך למגר את המגיפה שבה חלו כבר מעל 10 מיליון אנשים וגרמה למותם של יותר מ-500 אלף.

התרופה שמפתחת גיליאד, צילום: גטי אימג התרופה שמפתחת גיליאד | צילום: גטי אימג'ס התרופה שמפתחת גיליאד, צילום: גטי אימג

גיליאד הבטיחה כי בחודש יוני תתרום את מלאי התרופה שבידיה, אך המחיר שתגבה לאחר מכן עמד במרכז דיונים מרובים. מדובר בהחלטה תקדימית שתעזור לקבוע את רף המחירים עבור תרופות עתידיות אחרות לקורונה.

לפי החברה, בהתבסס על התועלת שהתרופה מספקת – יכולה לחסוך 12 אלף דולר למטופל מכיוון שגורמת לשחרור מהיר יותר מבית החולים – הייתה יכולה לגבות מחיר גבוה בהרבה, אך המחיר הנוכחי שנקבע נועד להבטיח שכל המדינות המפותחות יוכלו להרשות לעצמן לרכוש את התרופה בכמויות.

עוד מסרה גיליאד כי הגיעה להסכם עם משרד הבריאות האמריקאי לפיו תנהל את הפצת התרופה בארה"ב עד ספטמבר.

מניית החברה מטפסת ב-2.9% בטרום המסחר בניו יורק היום. מאז תחילת השנה המניה התחזקה ב-15%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות