אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נמשכות הפגנות הזעם של תעשיית התרבות: "אנחנו חייבים הזרמת חמצן כלכלי, הבטחתם תקיימו"

נמשכות הפגנות הזעם של תעשיית התרבות: "אנחנו חייבים הזרמת חמצן כלכלי, הבטחתם תקיימו"

מאות פעילי תעשיית האירועים והתרבות מפגינים בשעה זו מול משרד האוצר בירושלים. במהלך ההפגנה החלו פעילים לשרוף את ציוד ההגברה והתפאורה שדוממים כבר ארבעה חודשים מפרוץ המשבר. "מאתמול לא יכולתי להרשות לעצמי להדליק לילדים מזגן. מה אני אמור לעשות", קרא טכנאי הקרנה ומסכים

29.06.2020, 15:52 | מאיה נחום שחל

מאות פעילי תעשיית האירועים והתרבות מפגינים בשעה זו מול משרד האוצר בירושלים, במקביל להתכנסות קבינט הקורונה שעתיד לעדכן את ההנחיות בהמשך היום. "פיצויים, עכשיו! ביבי הבטחת, תקיים!" צעקו במסגרת ההפגנה בה קראו חברי מטה המאבק לראש הממשלה ושר האוצר להעביר את הפיצויים שהובטחו להם ואמורים להזרים חמצן למאות אלפי אנשים שכבר ארבעה חודשים לא עובדים: "שר האוצר, בזמן שאתם 'לומדים את החומר' אנשים נגמרים. אנחנו חייבים הזרמת חמצן כלכלי. הבטחתם תקיימו".

קראו עוד בכלכליסט

הפגנה של אנשי תעשיית התרבות הפגנה של אנשי תעשיית התרבות הפגנה של אנשי תעשיית התרבות

במהלך ההפגנה החלו פעילים לשרוף את ציוד ההגברה והתפאורה אשר שוכבים דוממים כבר ארבעה חודשים מפרוץ המשבר, כוחות ביטחון מיהרו למקום על מנת לכבות את השריפה.

מחאת הזעם של עולם האירועים והתרבות שנכנסת לשבוע הרביעי תחת הכותרת "הנשמה או מלחמה", נערכת לאור מצוקת התעשייה, הכוללת כ-200 אלף משפחות שזועקות כבר ארבעה חודשים להזרמה מיידית של חמצן כדי לשרוד. המחאה עלתה מדרגה לאחר שבשבוע שעבר התקיימה פגישה בין נציגי ועד הפעולה למנכ"לית משרד האוצר שהסתיימה מבלי שהובילה להחלטות משמעותיות. אנשי תעשיית האירועים והתרבות מחריפים את המאבק ודורשים את הפיצויים שהובטחו להם על ידי ראש הממשלה בפגישה שהתקיימה בתחילת החודש. ההפגנה היום היא עליית מדרגה נוספת של המחאה שתלך ותחריף, לאחר החסימות שבוצעו בעזריאלי אתמול, והפגנות ההשכמה מול ביתו של שר האוצר ישראל כץ בלילות האחרונים.

שורפים את ציוד ההגברה שורפים את ציוד ההגברה שורפים את ציוד ההגברה

ניקולאי שפיז, טכנאי הקרנה ומסכים זעק "אני מגיל 13 עובד, אבל מאתמול לא יכולתי להרשות לעצמי להדליק לילדים מזגן. מה אני אמור לעשות? ארבעה חודשים אני יושב בבית כמו קבצן, כמו עצלן, תנו לי לעבוד. אי אפשר להמשיך ככה. הכי גרוע יהיה כשלא יהיה לנו כבר מה לאבד".

נציגת שח"ם גילי גרבר אמרה "תשלמו לנו את מה שמגיע לנו. אנחנו אזרחים שמשלמים יום יום שעה שעה את המיסים שלנו כמו שעון. למה בעת מצוקה לא מגיע לנו לקבל את מה שאנחנו נותנים? ישראל כץ תתבייש לך אתה זונח תעשייה שלמה. אנחנו אבן יסוד בקיום של המדינה הזאת. אם אין מתווה ואין פתרון תשלמו, אנשים פה נחנקים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות