אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביתו של שגריר ארה"ב בהרצליה מוצע למכירה ב-100 מיליון דולר צילום: צביקה טישלר

ביתו של שגריר ארה"ב בהרצליה מוצע למכירה ב-100 מיליון דולר

מדובר במגרש בן 5 דונם ברחוב גלי תכלת היוקרתי, ממנו נשקף נוף פנורמי לים. בשל מעבר מרבית פעילות השגרירות האמריקאית לבירה, העתיק השגריר את מגוריו לירושלים, והוחלט על מכירת הנכס

29.06.2020, 18:43 | שלומית צור

ממשלת ארצות הברית מעמידה למכירה את בית השגריר האמריקאי, דיוויד פרידמן, ברחוב גלי תכלת 40 בהרצליה פיתוח, הנחשב לרחוב היקר בישראל. בעבור הנכס המיוחד דורשת השגרירות 100 מיליון דולר. מדובר באחת הוילות הבודדות ברחוב גלי תכלת אשר כוללות שטח בן 5 דונם, כאשר שטח ממוצע של מגרש ברחוב הוא דונם אחד. כמו כן הוילה ממוקמת ממש על המצוק ונשקף ממנה נוף פנורמי לים. הוילה שהוקמה בשנת 1964 ומצויה בבעלות ממשלת ארה"ב מאז 1962- עת נרכש המגרש, כוללת 927 מ"ר בנוי בשתי קומות, 6 חדרים, 6 חדרי אמבטיה, ובריכת שחייה.

בסמוך לוילה המדוברת, בתים פרטיים בבעלות אנשי עסקים ידועים, כמו טדי שגיא, שרכש בשנת 2010 וילה בת 2 דונם ברחוב מאיש העסקים זכי רכיב תמורת כ-150 מיליון שקל. בתים נוספים ברחוב מצויים בין היתר בבעלות אנשי העסקים אייל עופר, האוליגרך ליאוניד נבזלין, אשת העסקים עירית שטראוס ואיש העסקים ג'ורג' חורש.

בית השגריר האמריקאי בהרצליה פיתוח, צילום: צביקה טישלר בית השגריר האמריקאי בהרצליה פיתוח | צילום: צביקה טישלר בית השגריר האמריקאי בהרצליה פיתוח, צילום: צביקה טישלר

משגרירות ארה"ב נמסר כי "בעקבות ההחלטה להעביר את השגרירות לירושלים, וכפי שעברו לבירה שגרירויות רבות נוספות, השגריר עבר זה מכבר להתגורר בירושלים. על רקע זה התקבלה החלטה למכור את הנכס בהרצליה". עוד נמסר כי שגרירות ארה"ב מצפה לחתום על הסכם למכירת הנכס בתוך מספר חודשים.

כזכור שגרירות ארה"ב רכשה בשנת 2014 את מלון דיפלומט בירושלים, אשר אמור לעבור לבעלותה בימים הקרובים. למרות השנים שעברו מאז נחתמה העסקה, המדינה טרם מצאה פיתרון לשיכון 307 העולים הקשישים שמתגוררים במבנה אותו שוכר עבורם משרד הקליטה. בהמשך לדיון בכנסת שנערך לאחרונה בנוגע לגורלם של העולים, יתקיים סיור במקום ב-9 ביולי ומיד לאחריו תתקיים ישיבה בעניין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות