אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קוטי רוכשת 20% ממותג הקוסמטיקה של קים קרדשיאן ב-200 מיליון דולר צילום: AFP

קוטי רוכשת 20% ממותג הקוסמטיקה של קים קרדשיאן ב-200 מיליון דולר

מותג KKW שאותו השיקה קים רק לפני 4 שנים מוערך עתה במיליארד דולר; קוטי מתחייבת בעסקה לפתח מוצרים חדשים בשיתוף פעולה עם היזמת; בנובמבר 2019 רכשה קוטי 51% ממותג הקוסמטיקה של קיילי ג'נר, אחותה למחצה של קים קרדשיאן

29.06.2020, 19:13 | שירות כלכליסט

ענקית הקוסמטיקה קוטי (Coty) מטלטלת את עולם מוצרי היופי והטיפוח בעסקת ענק חדשה עם משפחת קרדישיאן. מניית קוטי מגיבה לדיווח בקפיצה של מעל 8% בבורסה של ניו יורק.

קראו עוד בכלכליסט

קוטי הודיעה היום כי היא מתכוונת לרכוש 20% מחברת הקוסמטיקה KKW של קים קרדשיאן תמורת 200 מיליון דולר – עסקה שמעניקה לחברה הצעירה של קים, שהוקמה לפני 4 שנים בלבד, שווי של מיליארד דולר.

במסגרת העסקה, קוטי מתחייבת לפתח מוצרים חדשים בשיתוף פעולה עם קים, ובכלל זה מוצרים לטיפוח העור, מוצרים לשיער ולציפורניים.

"קים היא אייקון גלובאלי של התקופה המודרנית, יזמית, אם, פילנתרופית. שבאמצעות הרשתות החברתיות יש לה את היכולת להיות מחוברת לאנשים בכל העולם. ההשפעה הזו שלה, לצד ההנהגה של קוטי וההתמחות העמוקה של החברה בתחום היופי, תאפשר לנו לממש במלואו את פוטנציאל המותג של קים", אמר מנכ"ל קוטי פטר הארף (Peter Harf).

קים קרדשיאן , צילום: AFP קים קרדשיאן | צילום: AFP קים קרדשיאן , צילום: AFP

עסקה דומה ביצעה קוטי לפני פחות משנה: בחודש נובמבר 2019 רכשה החברה את מניות השליטה (51%) ב-Kylie Cosmetics, מותג הקוסמטיקה והיופי של קיילי ג'נר, אחותה למחצה של קים (דרך האם קריס ג'נר).

בהסכם עם קיילי נקבע שקוטי מקבלת את האחריות על פורטפוליו המוצרים של המותג בעוד שקלי תמשיך להוביל את פעילות השיווק ויחסי הציבור.

קוטי נאלצה לדווח ב-3 ביוני לרשות ני"ע על המגעים שהיא מנהלת עם קים קרדשיאן, לאחר שבאסיפת בעלי המניות אמר המנכ"ל הארף למשקיעים שקשריו הקרובים עם קריס ג'נר מעניקים לו גישה ישירה לבני המשפחה.

קוטי עוברת תקופה לא פשוטה מתחילת 2020, לנוכח השילוב המסוכן של משבר הקורונה עם ביקושים נמוכים ממילא ומינוף גבוה יחסית. מניית החברה נפלה ב-60% מתחילת השנה ונסוגה ב-16% בשלשת החודשים האחרונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות