אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

שיחת ועידה

ניל קורני, מנכ"ל סיטיבנק ישראל: "אנחנו עדיין לא רואים את האפקט הגדול של משבר הקורונה"

את הדברים אמר קורני בשיחה עם עירית אבישר כשהתארח במפגש אונליין התשיעי של "שיחת ועידה" בכלכליסט שעסק באתגרי השעה משלושה אספקטים מרכזיים: האתגר הטכנולוגי, העסקי והרגולטורי

01.07.2020, 16:04 | הגר רבט

״ההבדל בין וול סטריט למיין סטריט הוא תופעה מעניינת. לדעתי אנחנו עוד לא רואים את האפקט הגדול וזה ייקח עוד זמן. משבר הקורונה זה משהו שהעולם לא ראה בעבר והוא לא יודע כיצד להתמודד. מצד אחד יש לנו את התמיכה של הבנקים המרכזיים בעולם והממשלות שנותן חמצן, אבל אנחנו לא יודעים מה יהיה האפקט״. את הדברים אמר ניל קורני, מנכ"ל סיטיבנק ישראל במסגרת "שיחת ועידה" - מפגש אונליין תשיעי בסדרה שהתמקד באתגרי השעה משלושה אספקטים מרכזיים: הטכנולוגי, העסקי והרגולטורי בשיחה עם עירית אבישר מכלכליסט.

קראו עוד בכלכליסט

 

איך המשבר השפיע על סיטי?

״הייתה השפעה מיידית. בגלל שאנחנו גלובליים ראינו את המשבר מהיום הראשון בסין ולמדנו איך להתמודד ולעזור לעובדים, איך לעבוד מהבית בצורה מלאה. מהר מאוד למדנו את הלקחים והיינו במצב שבו 95% מהעובדים שלנו הצליחו לעבוד מהבית בבת אחת היה לנו יום אחד שבו 140 אלף איש עבדו על המערכות במקביל״.

תחום הפינטק היה בתנופה לפני המשבר, איך המשבר השפיע עליו?

״אני חושב שהמשבר מהווה הזדמנות ומראה כמה חשובה ההשקעה בפינטק הייתה כל השנים. אנחנו בסיטי פתחנו לפני 7 שנים מרכז מו״פ בישראל שישרת את סיטי העולמית והיום יש לנו יותר מ-200 איש שעבדו על השנים בהכנה למצב וזה באמת עזר. חלק גדול מהאפליקציות שפיתחנו במהלך השנים היו בשימוש במהלך המשבר. כמובן שיש וינרים ולוזרים ואני מניח שעכשיו יהיו קשה יותר לגייס אבל יש כאלה שהוכיחו את עצמם״.

איזה סוגים של סטארט אפים יכולים דווקא לפרוח?

״אנחנו עבדנו בצמוד עם סטארט אפ על גיוס עובדים חדשים. לא היה אפשר להיפגש ולראיין אנשים פנים מול פנים אז השתמשנו בפיתוח שמאפשר לראיין אנשים מרחוק וגייסנו ככה כמה עובדים״

.

הבנקים משקיעים הרבה בפינטק ושיפורים טכנולוגיים, אתם לא חוששים שענקיות הטכנולוגיה ישתלטו על התחום הזה?

״אני לא יכול לתת תשובה חד-משמעית. מה שאני יכול להגיד זה שלדעתי זה צריך להיות שילוב של הבנקים, הענקיות והסטארט-אפים. אני מאמין שגם בגלל המשבר הזה הרגולטורים לא רוצים לוותר על הניסיון וההבנה של הבנקים. הבנקים יודעים שהם צריכים את הסטארט אפים ואנחנו רוצים לעבוד עם הענקיות אבל אני לא מאמין

שהענקיות רוצות להיכנס לתחום הזה שיש בו הרבה רגולציה כי זה תחום שצריך להשקיע בו המון כסף וניסיון אבל לדעתי יש מספיק מקום לכולם״.

 

איזה סטארט אפים בתחום הפינטק מעניינים אתכם בישראל?

״אנחנו עובדים עם חברות בכמה תחומים. תחום הסייבר מאוד מעניין אותנו, כמו גם התשלומים וגם פתרונות לעולם של חדרי עסקאות״.

איך יראה העולם הזה חמש שנים מהיום?

כמו בהרבה תחומים, מעניין לראות אם יעבדו מהבית או יחזרו למשרדים. אני חושב שעולם הסניפים שאני גדלתי עליו לא יהיה בעתיד. ״כמו כל משבר גם הקורונה מביאה הזדמנויות. ב-2008 היה משבר ענק בתחום הפיננסי ורק ממשברים לומדים איך להיות מוכנים לעתיד. המשבר הזה הולך להביא הרבה הזדמנויות לבנקים״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות