אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נטפליקס תפקיד 100 מיליון דולר בבנקים שמשרתים את הקהילה השחורה בארה"ב צילום: רויטרס

נטפליקס תפקיד 100 מיליון דולר בבנקים שמשרתים את הקהילה השחורה בארה"ב

זאת בעקבות המחאה על מותו של ג'ורג' פלויד, כדי שיוכלו להציע יותר הלוואות לקהילה השחורה. לטענת החברה, מוסדות פיננסיים בהובלת שחורים מייצגים 1% בלבד מהבנקים המסחריים בארה"ב, "הגזענות יוצרת הזדמנויות כלכליות לא שיוויוניות מסוג זה"

30.06.2020, 16:09 | שירות כלכליסט

נטפלקס הודיעה כי תפקיד מיליון דולר, המייצגים כ-2% מיתרות המזומנים שלה בגובה 5 מיליארד דולר, בבנקים ומוסדות פיננסים המשרתים את קהילות השחורים בארה"ב, וזאת על מנת לחזק את היכולת של המוסדות הללו להציע הלוואות לחברי הקהילה.

קראו עוד בכלכליסט

המהלך המתוכנן של נטפליקס הוא חלק מתגובות הסקטור העסקי בארה"ב לגל המחאות שפרץ בעקבות מותו של ג'ורג' פלויד בידי שוטר במיניאפוליס. מלבד ההתחייבות הנוכחית, נטפליקס כבר הודיעה כי תתרום 5 מיליון דולר לארגונים התומכים באמנים שחורים.

בניין נטפליקס בהוליווד, צילום: רויטרס בניין נטפליקס בהוליווד | צילום: רויטרס בניין נטפליקס בהוליווד, צילום: רויטרס

הכסף שיעבור מוחזק כרגע בכ-30 בנקים ברחבי ארה"ב. בהודעה טענה ענקית הסטרימינג כי מוסדות פיננסיים בהובלת שחורים מייצגים 1% בלבד מהבנקים המסחריים בארה"ב. "הגזענות יוצרת הזדמנויות כלכליות לא שיוויוניות מסוג זה", אמר סמנכ"ל הכספים של החברה ספנסר ניומן. "בידוד פיננסי הוא אחד הדוגמאות לכך".

מאחורי היוזמה עומד ארון מיטצ'ל, מנהל בצוות גיוס העובדים של נטפליקס. לדבריו, עוד לפני המחאות הנוכחיות, החברה פעלה להגדיל את הגיוון בגיוס העובדים ובהנהלה. הוא העלה את הרעיון בפניו של ניומן שהעביר אותו למנכ"ל ריד הסטינגס, שבסופו של דבר אישר את התכנית. הייסטינגס עצמו ביחד עם אשתו פאטי קווילין הודיעו בחודש שעבר כי הם תורמים 120 מיליון דור לקולג'ים ואוניברסיטאות שהוקמו במקור עבור שחורים.

כחלק מההתחייבות נטפליקס תשקיע 25 מיליון דולר בקרן חדשה בשם Black Economic Development Initiative, ותרכוש תעודת פיקדון (certificate of deposit) בשווי 10 מיליון דולר מקורפורטיב פיננסי שבבעלות שחורים. אולם, השקעות מסוג זה אינן השקעות קצרות טווח ונזילות שניתן להמיר בקלות למזומן, כך שהן לא ייחשבו כמזומן במאזן של נטפליקס.

נטפליקס עוד לא החליטה כיצד תקצה את 65 מיליון דולר הנותרים, כך שעוד נותר לחכות ולראות אם תצליח להעביר סכומים גדולים של כסף למוסדות של שחורים ולהמשיך לסווג זאת כמזומן לצרכי חשבונאות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות