אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפניקס יוצאת להתייעלות - החברה תפטר 350 עובדים צילום: דוד הכהן

הפניקס יוצאת להתייעלות - החברה תפטר 350 עובדים

תוכנית ההתייעלות תחסוך לחברת הביטוח הוצאות של 150 מיליון שקל; הפניקס תשלם לעובדים המפוטרים, המהווים כ-10% מכוח האדם שלה, פיצויים מוגדלים ומענקים בהיקף מוערך של 20 מיליון שקל

30.06.2020, 18:29 | עירית אבישר

חברת הביטוח הפניקסהגיעה הערב (ג') להסכמות עם ועד העובדים וההסתדרות בדבר תכנית התייעלות בחברה, שתכלול פיטורי 350 עובדים - כ-10% מכוח האדם שלה. במסגרת ההסכם נקבע כי מלבד הפיצויים המגיעים לפי חוק, תשלם החברה לעובדים המפוטרים גם פיצויים מוגדלים ומענקים בהיקף מוערך של 20 מיליון שקל. הפיצוי המוגדל יינתן ע"פ ותק, כך שבקרב העובדים הותיקים, היקף הפיצוי יגיע ל-100 אלף שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת ההסכם הושגו גם הבנות לגבי תוספות השכר לעובדים: הקיצוץ בשכר העובדים שננקט בזמן המשבר יוחזרו רטרואקטיבית ממשכורת חודש מאי. במקביל לכך תוספת השכר לשנת 2020 תבוטל, וכפיצוי תוספת השכר לשנת 2021 תגדל מ-3.4% ל-4.7%. הפניקס מעריכה שתכנית ההתייעלות תביא לחיסכון של 150 מיליון שקל בהוצאות.

במקביל הפניקס הודיעה כי היא מאריכה את תקופת הפחתת השכר למנהלים הבכירים (הפחתה של עד 10% בשכר) עד לינואר 2021. הפחתת השכר ליו"ר ולמנכ"ל החברה תוארך עד ליוני 2021. 

אייל בן סימון, מנכ"ל הפניקס מסר: "עם פרוץ משבר הקורונה נקטנו בשורה נרחבת של מהלכים שנועדו לצמצם את הוצאות החברה, תוך מאמץ מירבי למנוע פגיעה בעובדים. אולם לנוכח המציאות המשתנה של ענף הביטוח והמשבר הכלכלי הרחב במשק הישראלי, אנו נאלצים בצער רב להקטין את מצבת עובדי החברה, זאת לצד קיטון בהוצאות אחרות וצעדי התייעלות נוספים. בהסכם המשותף אליו הגענו עם וועד העובדים וההסתדרות, סוכמה תוכנית פרישה מרצון, אשר נועדה להבטיח שהעובדים הפורשים יסיימו עבודתם בכבוד ובתנאים הוגנים. אנו נוקטים צעד זה בלב כבד, מתוך משבר שנכפה עלינו, וזאת בכדי לשמור את החברה כחזקה ומובילת שוק, המכוונת לאתגרי העתיד".

אייל בן סימון מנכ"ל הפניקס
אייל בן סימון מנכ"ל הפניקס צילום: פאביאן קולדורף
 
יו"ר הסתדרות המעו"ף, עו"ד גיל בר-טל, מסר: "נגיף הקורונה הביא חברות רבות במשק להתמודד עם משבר כלכלי שטרם נראה כמותו, ומצב זה חייב לבצע התאמות ושינויים מורכבים מצד נציגות העובדים".

יו"ר ועד עובדי הפניקס, אורן שמידוב, הוסיף: "לאחר חודשים של מאבקים ודיונים, כשברקע משבר כלכלי חסר תקדים, הגענו להסכם ייחודי בענף הביטוח הכולל מתווה של פרישה מרצון שיאפשר לעובדים לפרוש עם גב כלכלי איתן ובנוסף, שיפור ניכר בתנאי השכר של עובדי החברה".

 

מרבית חברות הביטוח ביצעו תוכניות פיטורים בזמן המשבר, אולם התכנית של הפניקס, שנשלטת בידי קרן סנטרברידג', היא הרחבה ביותר. בסך הכל פוטרו בענף הביטוח בזמן המשבר כ-700 עובדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות