אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הבדיקה של פרשת העלמות המס בפועלים תבחן גם את פרשת פיפ"א

ועדת הבדיקה של פרשת העלמות המס בפועלים תבחן גם את פרשת פיפ"א

בנק הפועלים שילם קנס של 30 מיליון דולר בשל מעורבותו בסיוע להלבנת הון של בכירי התאחדות הכדורגל העולמית; הוועדה החיצונית בראשות השופט בדימוס יורם דנציגר כבר בודקת את ההתנהלות הקשורה להעלמות המס שבו שילם הבנק קנס ענק של 875 מיליון דולר - הרחבת המנדט נועדה לספק מענה לתביעה נגזרת אפשרית על ההתנהלות מול פיפ"א

01.07.2020, 11:17 | עירית אבישר

הוועדה החיצונית שהקים בנק הפועלים לחקור את פרשת הסיוע ללקוחות האמריקאים להעלים מס תרחיב את פעילותה. הבנק הודיע היום (ד') כי הוועדה בראשות השופט בדימוס יורם דנציגר תבדוק גם את פרשת פיפ"א שבה היה מעורב הבנק.

קראו עוד בכלכליסט

בפרשת פיפ"א נחקרו שורה של בנקים בעולם, ובהם בנק הפועלים, בחשד שסייעו לבכירי התאחדות הכדורגל העולמית בהלבנות הון. בנק הפועלים שילם במסגרת הסדר שהגיע אליו עם הרשויות בפרשה זו קנס של 30 מיליון דולר.

בימים אלה בודקת הוועדה החיצונית שהקים הבנק את התנהלותו במסגרת החקירה של הרשויות בארה"ב בנושא סיוע הבנק ללקוחותיו האמריקאים להעלים מס בשנים 2014-2002. במסגרת זו שילם הבנק קנס עתק של 875 מיליון דולר. הוועדה בודקת בין היתר את התנהלות ההנהלה הבכירה בבנק בשנים הרלוונטית, וסביר כי תעסוק גם בשאלה האם הם צריכים להחזיר בונוס (כשם שנעשה בבנק לאומי נגדו התנהלה חקירה דומה).

מסקנות הועדה אמורות לספק מענה לתביעות נגזרות שהוגשו כנגד הבנק בשל פרשת העלמות המס ובכדי להקדים תרופה למכה הוחלט להרחיב את המנדט שלה ולבדוק את כאמור את התנהלות הבנק גם בפרשת פיפ"א, כמענה לתביעות נגזרות  אפשריות בעניינה.

בהודעת הבנק לבורסה נכתב היום בנושא: "הוועדה תבחן גם את דרכי הפעולה האפשריות של הבנק למיצוי זכויותיו בפרשת פיפ"א. במסגרת זו תבחן הוועדה, בין היתר, אם טובת הבנק מצדיקה נקיטת הליכים או צעדים אחרים כלפי כל צד שלישי. כמו כן, תבדוק הוועדה את התהליכים הניהוליים ותהליכי הבקרה, שאיפשרו את המעשים שאירעו בפרשת פיפ"א, תוך התייחסות להיבטי ממשל תאגידי והתנהלות ההנהלה הבכירה והדירקטוריון. הוועדה תגבש המלצות בדבר אופן הפעולה שישרת באופן מיטבי את טובת הבנק, על רקע מכלול הנסיבות, ותגיש המלצותיה לדירקטוריון הבנק"..

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות