אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אייר פרודאקט השלימה רכישת "מפעלי חמצן וארגון" מפימי ב-575 מיליון שקל צילום: יונתן בלום

אייר פרודאקט השלימה רכישת "מפעלי חמצן וארגון" מפימי ב-575 מיליון שקל

מפעלי חמצן וארגון היא אחת משתי יצרניות גזים למפעלים תעשייתיים ושיווקם בארץ; החברה הרוכשת, היא חברה אמריקאית שנסחרת ב-50 מיליארד דולר בוול סטריט ופועלת בתחום הגזים התעשייתיים; קרן פימי רכשה ב-2015 51% ממפעלי חמצן וארגון תמורת 180 מיליון שקל, ועתה התשואה שלה מגיעה לפי שניים וחצי על ההשקעה

01.07.2020, 12:14 | גולן חזני
החברה האמריקאית אייר פרודאקט השלימה את רכישת "מפעלי חמצן וארגון" מידי קרן פימי ושותפים נוספים תמורת 575 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

מפעלי חמצן וארגון היא אחת משתי יצרניות גזים למפעלים תעשייתיים ושיווקם בארץ. פימי רכשה ב-2016 51% מהחברה תמורת 180 מיליון שקל והתשואה שלה מגיעה לפי שניים וחצי על ההשקעה.

ישי דוידי, מייסד ומנכ"ל קרן פימי, צילום: יונתן בלום ישי דוידי, מייסד ומנכ"ל קרן פימי | צילום: יונתן בלום ישי דוידי, מייסד ומנכ"ל קרן פימי, צילום: יונתן בלום

החברה הרוכשת, איר פרודאקט, נסחרת ב-50 מיליארד דולר בוול סטריט ומעסיקה 17 אלף עובדים. היא פועלת בתחום הגזים התעשייתיים. גילון בק שותף בכיר בפימי אמר כי מאז רכישת החברה הובילה פימי מהלכים תפעוליים ואסטרטגיים וחשובים שהשביחו את החברה.

העיסקה המקורית נחתמה בפברואר האחרון והשלמתה ארכה זמן בשל משבר הקורונה. יתר בעלי המניות הם מחזיקים פרטיים.

גילון בק, שותף בכיר בקרן פימי אמר כי "אנו שמחים להשלים היום את עסקת מכירת מפעלי חמצן וארגון לענקית הגזים התעשייתיים המובילה בעולם ובטוחים כי המכירה תסייע לחברה להמשיך ולהתרחב לשווקים חדשים".

בסוף ינואר רשמה הקרן את האקזיט הראשון שלה לשנת 2020, עם תשואה של פי 2.5 על השקעה של 80 מיליון דולר בחברת גילת לווינים. קומטק האמריקאית חתמה על עסקה לרכישת גילת תמורת 577 מיליון דולר - 532 מיליון דולר וכן המזומנים בקופת גילת, שעומדים על כ־45 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות