אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אייל עופר רכש מניות מזרחי טפחות ב-55 מיליון שקל צילום: : רורי לינדסיי Rory Lindsay

אייל עופר רכש מניות מזרחי טפחות ב-55 מיליון שקל

עופר רכש נתח של 0.3% והוא מחזיק עתה ב-22.5% ממניות הבנק; הרכישה של עופר הקפיצה אתמול את מניית מזרחי טפחות ב-10% בבבורסה בת"א

02.07.2020, 08:41 | עירית אבישר

בעל השליטה במזרחי טפחות הגדיל את אחזקותיו בבנק: אייל עופר רכש אתמול מניות של הבנק השלישי בגודלו בסכום כולל של 55 מיליון שקל, שהן 0.3% ממניות הבנק. לאחר הרכישה עומדת האחזקה של עופר על במזרחי על 22.5%.  

קראו עוד בכלכליסט

אתמול זינקה מניית מזרחי טפחות ב-10.1% בבורסה בת|א בהמחזור גבוה. בשוק ההון העריכו כי הזינוק נבע מהמגמה החיובית שנרשמה אתמול במניות הנדל"ן (מזרחי טפחות הוא השחקן הגדול ביותר בתחום המשכנתאות). אולם כעת מתברר כי הסיבה לעלייה היא הגדלת אחזקותיו של אחד מבעלי השליטה בבנק. הרכישות של עופר בבורסה היו אחראיות על כמחצית ממחזור המסחר במניה.

מניית מזרחי טפחות ירדה בחדות בזמן המשבר, ואיבדה כ-30% משוויה (לא כולל העלייה החדה אתמול). נראה כי עופר חשב שמדובר בירידה חדה מדי לעומת הפגיעה של המשבר בבנק, והחליט להגדיל את אחזקותיו. מזרחי טפחות נשלט ע"י אייל עופר ומשפחת ורטהיים. בתקופה הקרובה צפוי מנכ"ל הבנק אלדד פרשר לסיים את תפקידו ויחליף אותו משה לארי.

אייל עופר, צילום: : רורי לינדסיי Rory Lindsay אייל עופר | צילום: : רורי לינדסיי Rory Lindsay אייל עופר, צילום: : רורי לינדסיי Rory Lindsay

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות