אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פאנדבוקס ממנה מנכ"ל חדש, אייל שנער יכהן כיו"ר צילום: קומרה קפיטל

פאנדבוקס ממנה מנכ"ל חדש, אייל שנער יכהן כיו"ר

לתפקיד המנכ"ל ימונה פראשנט פולריה, שכיהן עד היום כ-COO של חברת הפינטק ושימש בעבר בתפקידים בכירים בגוגל ובפייסבוק. פאנדבוקס, שהוקמה ב-2013, מספקת פתרונות אשראי ותשלומים לעסקים קטנים. שנער: "השינוי נעשה כדי שאוכל להתמקד באסטרטגיה לטווח הארוך במקום לנהל אנשים"

02.07.2020, 10:00 | הגר רבט

מייסד פאנדבוקס אייל שנער, מסיים את תפקידו כמנכ"ל החברה ועובר לכהן כיו"ר, כך הודיעה החברה. לתפקיד המנכ"ל ימונה פראשנט פולריה, שכיהן עד היום כ-COO של חברת הפינטק ושימש בעבר בתפקידים בכירים בגוגל ובפייסבוק בתחילת דרכן. בנוסף מודיעה החברה על הצטרפותה לדירקטוריון של מייסדת Arbor Ventures, מליסה גזי.

פאנדבוקס, שהוקמה ב-2013, מספקת פתרונות אשראי ותשלומים לעסקים קטנים. בספטמבר 2019 גייסה החברה 179 מיליון דולר בסבב C ובמאי השנה הרחיבה את הסבב ב-20 מיליון דולר נוספים.

קראו עוד בכלכליסט

מייסד פאנדבוקס אייל שנער. עובר לתפקיד היו"ר, צילום: קומרה קפיטל מייסד פאנדבוקס אייל שנער. עובר לתפקיד היו"ר | צילום: קומרה קפיטל מייסד פאנדבוקס אייל שנער. עובר לתפקיד היו"ר, צילום: קומרה קפיטל

בשיחה עם כלכליסט מספבר שנער שההחלטה לסיים את תפקידו כמנכ"ל התגבשה עוד לפני משבר הקורונה, אבל נדחתה כשהגיע המשבר כדי לוודא שהשינוי נעשה בתקופה של יציבות בחברה. "חשבנו שנאלץ להתעסק בלשרוד, אבל בפועל לא רק שהחברה שרדה - אלא שרשמנו צמיחה שלא צפינו. כבר במאי החברה היתה במקום טוב יותר מזה שחזינו לפני המשבר.

"אני לא הולך לשום מקום", מוסיף שנער, "השינוי נעשה כדי שאוכל להתמקד באסטרטגיה לטווח הארוך במקום לנהל אנשים. אנחנו רוצים להנפיק, והנפקה דורשת מעבר לסדר גודל של הכנסות שיביא אותנו לרווחיות לצד מוצרים חדשים, כדי להראות המשך צמיחה גם לאחר ההפיכה לחברה ציבורית".

אחד הדברים המשמעותיים עליהם שמה כיום פאנדבוקס דגש הוא רכישות, כאשר החברה בוחנת ברצינות כמה אפשרויות. "הרבה חברות נקלעו למצוקה בעקבות המשבר הנוכחי מכל מיני סיבות, ואנחנו מסתכלים על הזדמנויות רכישה. אנחנו בוחנים מבחינה אסטרטגית מה ייחסר לנו שנתיים מהיום, ומה אנחנו יכולים לבנות אצלנו. זה יכול להיות בתחום התשלומים, בקרדיט או בדברים אחרים שמשרתים עסקים קטנים".

אתה מדבר על רכישה בודדת או על אפשרות לבצע מספר רכישות?

"זה תלוי, אם זו חברה עם הרבה עובדים, בלי קשר לעלות שלה, זה משהו שקשה לארגון לעכל. כשאתה קונה חברה, לא משנה המחיר - אלא כמה מורכבת האינטגרציה שלה. חברה בגודל דומה לשלך מבחינת כמות האנשים - אתה לא רוצה לרכוש יותר מאחת כזו בשנה. יכול להיות גם שבסוף זה לא ייצא לפועל, אבל בשוק היום יש הרבה דברים מעניינים בשווי הגיוני".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות