אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשל הביקוש הנמוך - תתאפשר נסיעת חיילים ברכבת באמצע השבוע

בשל הביקוש הנמוך - תתאפשר נסיעת חיילים ברכבת באמצע השבוע

בשלב ראשון החיילים יוכלו לנסוע רק בימי שני-רביעי, ולא בימי ראשון וחמישי, שהם הימים בהם החיילים יוצאים או חוזרים לבסיסים. עוד נקבע שהחיילים יצטרכו לעמוד באותם תנאי סף של שאר הציבור - הזמנת שובר נסיעה 48 שעות מראש, זאת בנוסף לחבישת מסכה ומדידות החום בכניסות

02.07.2020, 14:53 | ליאור גוטמן
משרד התחבורה הודיע היום (ה') שבתום הערכת מצב עם השרה מירי רגב סוכם על חזרת החיילים לנסיעה. בשלב ראשון מדובר בחזרה מדורגת ולא בימי השיא, כלומר החיילים יוכלו לחזור לנסיעה רק בימי שני-רביעי, ולא בימי ראשון וחמישי, שהם הימים בהם החיילים יוצאים או חוזרים לבסיסים. עוד נקבע שכדי לנסוע ברכבת החיילים יצטרכו לעמוד באותם תנאי סף של שאר הציבור, כלומר הזמנת שובר נסיעה 48 שעות מראש טרם כל נסיעה, זאת בנוסף לחבישת מסכה ומדידות החום בכניסות.

קראו עוד בכלכליסט

רכבת, צילום: רכבת ישראל רכבת | צילום: רכבת ישראל רכבת, צילום: רכבת ישראל

כזכור, רכבת ישראל חזרה שבוע שעבר לפעילות, והיא הכינה את המערכת לקליטה של כ-125 אלף איש ביום. בפועל הרישום המוקדם, והחשש להידבק בקורונה הובילו לרישום נמוך ועד כ-60 אלף נסיעות בלבד. המצוקה הזו הובילה את הרכבת לקבל הזרמה מידיית של כחצי מיליארד שקל כדי לאושש את מצבה הפיננסי של החברה. למרות שהשפעות הקורונה וצמצום הפעילות בתחבורה הציבורית זלגו לחברה רק מאמצע מרץ 2020, החברה צברה ברבעון הראשון של השנה גרעון בהון החוזר ע"ס 168 מיליון שקל, ירידה בהכנסות ועלייה בהוצאות התפעוליות. למעשה את הרבעון הראשון החברה סיימה בהפסד תפעולי של כ-45 מיליון שקל, אולם רק בשל ביטול ירידת ערך היא רשמה לזכותה "הכנסות אחרות" של 49 מיליון שקל, כך שהשורה התחתונה היתה רווח נקי של כ-12.5 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של כ-9 מיליון שקל ברבעון הראשון ב2019. התחזית היא שברבעון השני החברה תרשום ירידה חדשה בהכנסות, זאת בשל הסגר שהוטל הליה בין סוף מרץ לתחילת יוני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות