אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנפקות בעידן הקורונה: זינוק בסין, ירידות בשאר העולם צילום: בלומברג

הנפקות בעידן הקורונה: זינוק בסין, ירידות בשאר העולם

לפי נתונים של ארנסט אנד יאנג, בששת החודשים הראשונים של השנה נרשמה עלייה של 29% במספר ההנפקות בבורסות בסין והונג קונג, והיקף הכסף שגויס היה גבוה ב-72% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. באירופה ובאמריקה נרשמה ירידה של עשרות אחוזים

03.07.2020, 23:14 | שירות כלכליסט

במחצית הראשונה של השנה נרשם זינוק בהנפקות הציבוריות הראשונות (IPO) בסין (כולל הונג קונג), זאת בעוד שבשאר העולם חוו ירידה בתחום בשל השפעות הקורונה. כך מדווחת CNBC.

קראו עוד בכלכליסט

על פי נתונים שאספו בפירמת רואי החשבון ארנסט אנד יאנג (EY), בששת החודשים הראשונים של השנה נרשמה עלייה של 29% במספר ההנפקות בבורסות בסין והונג קונג, והיקף הכסף שגויס היה גבוה ב-72% - לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

לעומת זאת, בשאר האזורים בעולם נרשמה ירידה חדה במספר ההנפקות ובהיקף הכסף שגויס. כך למשל, ביבשות אמריקה נרשמה ירידה של 30% בהנפקות ובהכנסות, בעוד שבאירופה דווח על ירידה של 47% בהנפקות של 48% בהכנסות.

 "ההשפעה של מגיפת הקורונה המשיכה להיות בעלת תפקיד משמעותי בהתכווצות פעילות ההנפקות הראשונות במחצית הראשונה של 2020", נכתב בדו"ח של EY. עם זאת, באזור אסיה והפסיפיק נרשמה עלייה של 2% בפעילות וההכנסות זינקו ב-56%.

בורסת שנגחאי, צילום: בלומברג בורסת שנגחאי | צילום: בלומברג בורסת שנגחאי, צילום: בלומברג

אחת הסיבות לעמידות היחסית של אזור זה היא שחלק מהכלכלות נפתחו מחדש מוקדם יותר והיו בין הראשונות להתאושש מההשפעה הראשונית של הקורונה. כמו כן, כמה חברות טכנולוגיה סיניות שנסחרות כבר בארה"ב השיקו לאחרונה הנפקה שנייה בהונג קונג. כך למשל, ענקית הטכנולוגיה הסינית JD.com החלה להיסחר בהונג קונג ביוני וגייסה 2.7 מיליארד דולר.

ההערכה היא כי עוד חברות סיניות הנסחרות בארה"ב יחזרו להונג קונג או לבורסות אחרות בסין על רקע התגברות המתיחות בין שתי המדינות. "שינויים פוטנציאלים ברגולציות בארה"ב שיפגעו בחברות הסיניות עשויים להגדיל את פעילות ההנפקות בבורסות בסין ובהונג קונג", נכתב בדו"ח.

תחומי הטכנולוגיה, הבריאות והנדל"ן גייסו הכי הרבה כסף בהונג קונג. "חברות טכנולוגיה רבות רוצות להפוך לציבוריות והן ימשיכו להוביל את המגמה, שכן הטכנולוגיה תמשיך להיות בעלת תפקיד מרכזי בפיתוח הכלכלה הסינית", נכתב בדו"ח.

.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות