אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הגבלה ל-50 איש? רוב המסעדות יצטרכו לסגור"

"הגבלה ל-50 איש? רוב המסעדות יצטרכו לסגור"

ועדת הקורונה צפויה לאשר מחר את ההגבלות החדשות שאושרו בישיבת הממשלה, בהן הגבלה של מספר הסועדים במסעדה ל-50. המסעדן שחר סגל מתרעם על המהלך: "האמירה שהמסעדות הן כרגע הבעיה של מדינת ישראל היא להערכתי אמירה מגוחכת. אם המדינה צריכה לסגור את עצמה שוב - שתסגור, אבל שלא יגלגלו את האחריות אלינו. הוא מוסיף: "אף אחד לא קיבל את מענק החזרה לעבודה שהממשלה הבטיחה"

04.07.2020, 16:05 | רעות ברנע

מחר (א') אמורה להתכנס וועדת הקורונה בכדי לאשר את ההגבלות החדשות עקב המצב שהתקבלו בישיבת הממשלה ביום חמישי האחרון. לפי החלטות אלה, תתאפשר כניסה של עד 50 איש בלבד לברים, מועדונים, אולמות אירועים וגם מסעדות - עניין שבעלי המסעדות בארץ מנסים כעת להרים בגללו את כולם ולמנוע.

קראו עוד בכלכליסט

"המשמעות של הגבלת המסעדות ל-50 איש היא ברוב רובם של המקרים לסגור את המסעדות כליל", אומר המסעדן שחר סגל, שיחד עם השף אייל שני הוא הבעלים של כמה מהמסעדות המצליחות בארץ - צפון אברקסס, הסלון, פורט סעיד, רומנו ורשת המזנון (לה גם סניפים ברחבי העולם).

"מסעדה לא יודעת להתקיים עם 50 איש, ולכן רוב המסעדות יצטרכו לסגור. אם מחליטים לסגור - אין עם זה בעיה, אבל שיחליטו שסוגרים ויקחו אחריות על ההחלטה הזו. מה שהממשלה עושה עכשיו, כמו לאורך כל התקופה הזו, היא לזרוק את האחריות מהם אלינו, מה שיגרום לכך שרובנו כבר לא נעמוד במשחק הזה".

שחר סגל שחר סגל שחר סגל

"נכון להיום אף אחד עוד לא קיבל את מענק החזרה לעבודה שהממשלה הבטיחה", מוסיף סגל. "הם אמרו 'אוקיי, תחזירו את העובדים לעבודה', אבל עד לרגע זה אין שום מקום בו אפילו אפשר לבקש את המענק הזה, שלא נדבר על לקבל. היה אמור להיות מענק נוסף לתקופה שבה היינו סגורים, גם במקרה הזה נכון להיום עסקים שמגלגלים מעל 20 מיליון שקל לא זכאים לדבר כזה. אנחנו ארבעה חודשים לתוך המשחק הזה, ושום דבר ממה שהממשלה אמרה שהיא תעשה - לא נעשה".

אז איך אתה מציע שכן יילחמו בתחלואה הגוברת?

"האמירה שהמסעדות הן כרגע הבעיה של מדינת ישראל היא להערכתי אמירה מגוחכת. אם המדינה צריכה לסגור את עצמה שוב – שתסגור, אבל שלא יגלגלו את האחריות אלינו. כרגע מדובר פשוט בחוסר ניהול מוחלט, ואני מרים את הקול הזה עכשיו כדי שאולי מישהו שאמור לאשר את ההגבלות האלה יקרא את הדברים. כרגע הבלאגן וחוסר האחריות מוביל לאיזה מבוי סתום, בסופו נצטרך כולנו לסגור ולשחרר את כל האנשים לרחוב. עם ההגבלות של התו הסגול כבר הבנו איך מתמודדים, אבל לצמצם את הפעילות לעד 50 איש היא גזירה שאף אחד לא יידע לעמוד בה, והמשמעות היחידה שתתקבל ממנה היא לסגור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות