אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה מגבירה את האכיפה, שתתרחב לתחבורה הציבורית צילום: דוברות המשטרה

המשטרה מגבירה את האכיפה, שתתרחב לתחבורה הציבורית

הודיעה על הקמת 8 מטות משימה ייעודיים בכל המחוזות, כדי להגביר את הנוכחות בשטח ואת האכיפה במוקדי התחלואה האפשריים של הקורונה ובהם: מסעדות, אולמות אירועים וקווי האוטובוסים

05.07.2020, 09:03 | עמיר קורץ

על רקע העלייה התלולה במספר הנדבקים בקורונה, המשטרה מודיעה הבוקר על הגברת האכיפה - תוך הרחבת האכיפה גם לתחבורה הציבורית, אחד ממוקדי ההדבקה העיקריים. בין השאר המשטרה תקים שמונה מפקדות משימתיות ייעודיות בכל המחוזות, ולדבריה, "אלפי שוטרות ושוטרים יגבירו את האכיפה הממוקדת בנושא הקורונה בעוצמה גבוהה"

קראו עוד בכלכליסט

אמש קיים השר לביטחון פנים אמיר אוחנה, שנכנס לבידוד, דיון באמצעות היוועדות חזותית בהשתתפות מנכ"ל משרד הבט"פ ניצב (בדימוס) משה (צ'יקו) אדרי, מ"מ המפכ"ל ניצב מוטי כהן, ראש אג"מ ניצב אמנון אלקלעי ובכירים נוספים.

בדיון, הציג כהן בפני אוחנה תוכנית נרחבת להגברת האכיפה, לפיה החל מהיום המשטרה תקצה אלפי שוטרים ושוטרות, לרבות תגבור מהמטה הארצי ובתוספת פקחים, וזאת לצורך הגברת אכיפת ההנחיות הנוגעות להתפשטות נגיף הקורונה ברחבי הארץ.  
 , צילום: דוברות המשטרה צילום: דוברות המשטרה  , צילום: דוברות המשטרה

לצורך כך, הודיעה המשטרה, הוקמו 8 מפקדות משימתיות ייעודיות בכל המחוזות ומאמצי האכיפה יתרחבו באופן משמעותי גם לתחבורה הציבורית, בתי עסק, מסעדות ובאולמות האירועים – שם נתוני התחלואה, נטען במשטרה, מעידים על הפצת הנגיף.

המשטרה מסרה עוד כי בכל מפקדה יפעלו השוטרים תחת פיקוד סגן מפקד המחוז (בדרגת תנ"צ). במסגרת זו תשולב גם מנהלת האכיפה לשבים מחו"ל כחלק מהמאמץ הכולל לאכיפה. בנוסף יופעל כוח משימה מיוחד שמורכב בעיקרו משוטרי תנועה בפיקוד ראש אגף התנועה, ויתמקד בביצוע פעילות אכיפה בתחבורה הציבורית בדגש על קווים הומי אדם במרחב העירוני והבין עירוני, ויבצע פעולות פיקוח ואכיפה באוטובוסים, ברכבות ובצירים.

אוחנה הדגיש בדיון בפני המשטרה כי הכלל המנחה הוא "אכיפה חכמה": לרכז מאמצי אכיפה משמעותיים בקווי האוטובוסים העמוסים ביותר וכלפי המסעדות, בתי העסק ואולמות האירועים שיש להם את החלל הסגור או המקורה הגדול ביותר.

בתוך כך מסרה המשטרה כי בסוף השבוע האחרון היא קיימה בכל שעות היממה מבצע פיקוח ואכיפה רחב היקף בכל הארץ לאכיפת התקנות לשעת החרום, בדגש על מקומות הומי קהל, אולמות שמחה, גני אירועים, מועדונים, פאבים ומוקדי בילוי.

"מטרת הפעילות לוודא את קיום ההנחיות ולצמצם את התפשטות הנגיף", נמסר מהמשטרה. "הפרות של התקנות טופלו על ידי אזהרות, מתן קנסות, וכן שימוש בסמכויות הרישוי אל מול בעלי עסקים שאצלם נמצאו הפרות. משטרת ישראל תמשיך לבצע פעילות מניעה, הסברה ואכיפה במטרה להמשיך במאבק הלאומי לבלימת התפשטות נגיף הקורונה בישראל ולמען בריאות הציבור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות