אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נפטר ד"ר זאב רותם, מבכירי יועצי האסטרטגיה בישראל צילום: HAIM YOSEF

נפטר ד"ר זאב רותם, מבכירי יועצי האסטרטגיה בישראל

רותם, שותף וראש מחלקת אסטרטגיה ב-KPMG סומך חייקין, ליווה לאורך השנים מאות עסקים, חברות ציבוריות ומשרדי ממשלה בתכנון וביצוע מהלכים אסטרטגיים וארגוניים. בשנת 1997 הקים את חברת הייעוץ "רותם אסטרטגיה", חברה לייעוץ אסטרטגי, כלכלי וארגוני, שהפכה עם השנים לאחת מחברות הייעוץ המובילות בישראל

06.07.2020, 12:14 | שירות כלכליסט

בסוף השבוע האחרון הלך לעולמו ד"ר זאב רותם, שותף וראש מחלקת האסטרטגיה של KPMG בישראל. רותם (64) נחשב לאחד מבכירי היועצים האסטרטגיים בישראל, מתלמידיו של פרופ' מייקל פורטר מאוניברסיטת הרווארד בארה"ב, שליווה לאורך 25 השנים האחרונות מאות עסקים מהסקטור הביטחוני, הפיננסי והתעשייתי, כמו גם חברות ציבוריות ומשרדי ממשלה במהלכים המשמעותיים במשק.

ד"ר זאב רותם, צילום: HAIM YOSEF ד"ר זאב רותם | צילום: HAIM YOSEF ד"ר זאב רותם, צילום: HAIM YOSEF

רותם, נווט קרב בחיל האוויר, פרש מצה"ל לפני 25 שנה בדרגת סגן אלוף, לאחר שביצע מגוון תפקידים בתחומי הפיתוח, הכלכלה והתכנון. הוא השלים את לימודי הדוקטורט באסטרטגיה באוניברסיטת תל אביב, ואת הפוסט דוקטורט שלו, כאמור באוניברסיטת הרווארד. לאחר חזרתו לארץ שימש במשך יותר מעשור כחבר סגל באוניברסיטת ת"א, כמרצה לאסטרטגיה עסקית בפקולטה לניהול.

במקביל, בשנת 1997 הקים את חברת הייעוץ "רותם אסטרטגיה", חברה לייעוץ אסטרטגי, כלכלי וארגוני, שהפכה עם השנים לאחת מחברות הייעוץ המובילות בישראל. החברה בניהולו ליוותה לאורך השנים מספר רב של חברות וגופים מובילים במשק בתהליכי תכנון אסטרטגי ובמהלכי שינוי גדולים.

לפני כשנה הצטרפו ד"ר רותם, יחד עם 4 שותפיו לחברה ולצד צוות יועצים בכירים, לפירמת הרו"ח והייעוץ הבינלאומית KPMG. במסגרת המהלך הפכה חברת "רותם אסטרטגיה" להיות מחלקת האסטרטגיה של חברת KPMG סומך חייקין, ומאז הובילה שיתופי פעולה עם נציגויות של KPMG בעולם, מתוך כוונה להיכנס לפרוייקטי ייעוץ אסטרטגי גם בזירה הבינלאומית, בתחומי הביטחון, הבריאות, המוביליטי, התשתיות ועוד.

ד"ר זאב רותם השאיר אחריו אישה, ד"ר אביטל רותם, שלושה ילדים – ליאור, אהוד ושירה, שני נכדים ואם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות