אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לבקשת נאמן האג"ח: ביהמ"ש מינה שני נאמנים לסטארווד צילום: אתר החברה

פרסום ראשון

לבקשת נאמן האג"ח: ביהמ"ש מינה שני נאמנים לסטארווד

מחזיקי האג"ח של חברת הנדל"ן החליטו להעמיד לפירעון מיידי חובה של 254 מיליון דולר כלפיהם, ונאמן האג"ח ביקש לפעול למען גיבוש הסדר חוב לסטארווד

06.07.2020, 15:04 | ליטל דוברוביצקי

בית המשפט המחוזי בתל אביב מינה לפני מספר ימים שני נאמנים לחברת הנדל"ן האמריקאית סטארווד ווסט לימיטד. השופט חגי ברנר מינה לתפקיד את עורכי הדין רון הדסי וצוריאל לביא. בכך נעתר בית המשפט לבקשת רזניק פז נבו נאמנויות, הנאמן למחזיקי אגרות החוב (סדרה א') שהנפיקה סטארווד בבורסת תל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

סטארווד היא חברה פרטית המאוגדת באיי הבתולה הבריטיים. היא חברה בת של ענקית ניהול הנכסים סטארווד ריטייל פרטנרס שבבעלות בארי שטרנליכט, ומפעילה באמצעות חברות בנות שבעה מרכזי קניות בארצות הברית.

בארי שטרנליכט, צילום: Bloomberg בארי שטרנליכט | צילום: Bloomberg בארי שטרנליכט, צילום: Bloomberg

במרץ 2018 הנפיקה סטארווד בתל אביב אגרות חוב בסכום כולל של 910 מיליון שקל, שהיו אמורות להיפרע בארבעה תשלומים החל מפברואר 2021 ועד אוגוסט 2023.

ב-27 במאי 2020 החליטו מחזיקי האג"ח של החברה להעמיד לפירעון מיידי ב-11 ביוני את חובה של החברה כלפיהם, בסכום כולל של 254 מיליון דולר. נאמן האג"ח המיוצג על ידי עו"ד גיא גיסין לא ביקש להביא לפירוקה של החברה, אלא ביקש לפעול באמצעות בעל תפקיד מטעם בית המשפט, לשם גיבוש הסדר חוב לחברה.

החברה טענה מנגד כי בקשתו של נאמן האג"ח רצופה בטענות עובדתיות שאינן נכונות, ואף ציינה כי עצם הנקיטה בהליכי חדלות פירעון ובפרט מינוי בעל תפקיד, עלולים לגרום לנזק כבד ובלתי הפיך לחברה עצמה וגם למחזיקי האג"ח. החשש הוא שההליך צפוי לגרור תגובת שרשרת מצד הנושים המובטחים בארה"ב, אשר מחזיקים בשעבודים מדרגה ראשונה על כלל הקניונים, ועד היום נמנעו מהעמדת חובן של החברות הבנות לפירעון מיידי, למרות שזה מכבר קיימת בידם עילה לעשות כן, אך כעת הם עלולים לשנות את עמדתם ולפעול למימוש השעבודים.

השופט חגי ברנר קבע כי יש "למנות בעל תפקיד לשם ניהול החברה בכללותה, ולא רק לשם קידום המטרות המצומצמות יותר שהציע נאמן האג"ח כמעין מוצא מידתי יותר ופוגעני פחות מאשר מינוי גורף".כפי שנכתב בפתח הדברים, אין חולק שהחברה מצוייה במצב של חדלות פירעון ועל כן קיימת עילה למתן צו לפתיחה בהליכים נגדה. כך גם אין חולק שהדרך היחידה לנסות ולחלץ את החברה מן המצב אליו נקלעה היא באמצעות קידומו המהיר ככל הניתן של הסדר חוב כזה או אחר". את החברה מייצגים עורכי הדין מיטל בן בסט ובועז נוימן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות