אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התחבורה: הפרויקטים התחבורתיים של יפה נוף יחולקו בין כלל החברות הממשלתיות צילום: אוהד צויגנברג

משרד התחבורה: הפרויקטים התחבורתיים של יפה נוף יחולקו בין כלל החברות הממשלתיות

לאחר שהמשרד הפסיק את ההתקשרות עם החברה, שאחראית על פרויקטים משמעותיים בחיפה כמו המטרונית וכבישי הגישה לנמל המפרץ, הודיעה היום מירי רגב כי החברות שיובילו את הפרויקטים הן "נתיבי ישראל", "חברת נמלי ישראל", "נתיבי איילון" ו"חוצה ישראל"

06.07.2020, 19:24 | ליאור גוטמן
החברות "נתיבי ישראל", "חברת נמלי ישראל", "נתיבי איילון" ו"חוצה ישראל" יובילו את ביצוע הפרוייקטים במטרופולין חיפה – כך נקבע לפני שעה קלה על ידי שרת התחבורה מירי רגב. השרה הנחתה את בכירי משרד התחבורה להבטיח כי כלל הפרויקטים באחריות "יפה נוף" לא יסבלו מעיכובים נוספים בשל החלפת החברה המבצעת.

קראו עוד בכלכליסט

כזכור שבוע שעבר החליטה רגב להפסיק את ההתקשרות עם יפה נוף, החברה החיפאית שעסקה בפיתוח פרויקטי התחבורתי במטרופולין הצפוני, זאת בשל חוסר שביעות רצון מעיכובים בלוחות הזמנים. הערב עודכנו מספר חברות תשתית במשרד התחבורה על קבלה לאחריותם של פרויקטים שהיו עד עתה באחריות חברת יפה נוף.

בהנחיית רגב הודגש לחברות כי משרד התחבורה יעמוד על לוחות הזמנים שנקבעו לפרויקטים וידרוש כי תינתן רמת ביצוע גבוהה ואיכותית לכלל המשימות למען תושבי חיפה והמטרופולין.

מפרץ חיפה, צילום: חברת שפיר מפרץ חיפה | צילום: חברת שפיר מפרץ חיפה, צילום: חברת שפיר

בין הפרוייקטים המרכזיים שהועברו לחברות הממשלתיות ניתן לציין את סלילת כבישי הגישה והיציאה מנמל המפרץ, פרויקט בהיקף של כשני מיליארד שקל שעבר לנמלי ישראל; פרויקט המטרוניות, עם הרחבת נתיבי נסיעה ייחודיים להסעת המונים, שהועברו לחברות "חוצה ישראל" ו"נתיבי ישראל" בהתאמה. חברת חוצה ישראל תטפל בתכנון 4 קווים נסיעה מתוכם 2 בחיפה, ו-2 קווים שמחברים את חיפה לקרית אתא וטירת הכרמל. חברת "נתיבי ישראל" תטפל בהשלמת ביצוע הקו המחבר בין חיפה לנשר וביצוע הקו המחבר בין חיפה לעכו. עלות הפרויקטים כמיליארד שקל.

פרויקט הרכבל בחיפה, הועבר לביצוע חברת "נתיבי ישראל" והצפי לסיומו והעברתו לזכיין המבצע נקבע לאמצע 2021, פרויקטים בנושא ניהול תנועה, צוות תכנון אב לתחבורה וקידום פרויקטים בתחומי הטכנולוגיה והתחבורה החכמה, הועברו לאחריות חברת "נתיבי איילון".
מירי רגב שרת התחבורה, צילום: אוהד צויגנברג מירי רגב שרת התחבורה | צילום: אוהד צויגנברג מירי רגב שרת התחבורה, צילום: אוהד צויגנברג

"העיר חיפה ואנשיה יקרים וקרובים לליבי. הנחתי את בכירי משרד התחבורה, לעמוד בשיתוף פעולה הדוק עם עיריית חיפה בראשות הגב' עינב קליש רותם תוך פעולה בכוחות משותפים, כדי להביא לביצוע מהיר ואיכותי של הפרויקטים לרווחת התושבים. כמו כן, תיבחן האפשרות לשלב חלק מההון האנושי בחברת יפה-נוף בחברות המבצעות החדשות, על פי שיקול דעתן המקצועי לטובת קידום מהיר של הפרויקטים", מסכמת רגב.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות