אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אוסטריאן איירליינס תחליף את קו התעופה בין וינה לזלצבורג - ברכבת צילום: שאטרסטוק

אוסטריאן איירליינס תחליף את קו התעופה בין וינה לזלצבורג - ברכבת

כחלק מהתנאים הירוקים לחבילת הסיוע הממשלתית, חברת הדגל של התעופה האוסטרית תחליף בהדרגה חלק גדול מהטיסות הפנימיות שלה בקווי רכבת; הקווים שיוחלפו - רק ליעדים שמהם נסיעת הרכבת לווינה אורכת פחות מ-3 שעות

06.07.2020, 23:28 | שירות כלכליסט

למשבר הקורונה אדיר המימדים יש כמה היבטים חיוביים - העיקרי שבהם, כפי שנכתב לא מעט, קשור לסוגיה הסביבתית. צמצום הפעילות הכלכלית, מטבע הדברים, כרוך גם בצמצום זיהום האוויר, האדמה והים.

קראו עוד בכלכליסט

אך מעבר למובן מאליו, המשבר מייצר שינוי איטי בהתנהלות גופים מזהמים, בכפייה או ברצון, שההשפעה שלו צפויה להיות ארוכת טווח, גם אחרי שנותיר מאחור סוף סוף את מגיפת הקוביד 19. העדכון שיוצא היום מחברת התעופה המובילה של אוסטריה הוא דוגמה לשינוי שכזה.

אוסטריאן איירליינס (Austrian Airlines) מחליפה באופן קבוע את קו התעופה הפופולארי בין וינה לזלצבורג בקו נסיעה ישירה ברכבת: החל מיולי 2020 תפעיל חברת הדגל של התעופה האוסטרית 31 נסיעות רכבת יומיות בין נמל התעופה בוינה לתחנת הרכבת בזלצבורג - במקום 3 נסיעות יומיות כיום.

המהלך לא היה יוזמה של החברה אלא נכפה עליה, כחלק מהתנאים שהציבה ממשלת אוסטריה לחבילת הסיוע המיוחדת שקיבלה, בסכום של 600 מיליון יורו. אוסטריאן איירליינס התחייבה להפחית ב-50% את הזיהום הנובע מהטיסות המקומיות שלה עד לשנת 2050.

אוסטריאן איירליינס, צילום: שאטרסטוק אוסטריאן איירליינס | צילום: שאטרסטוק אוסטריאן איירליינס, צילום: שאטרסטוק

עוד התחייבה החברה לבטל בהדרגה את כל הטיסות ליעדים שבהם יש חלופת קו רכבת שמשלימה את הנסיעה תוך פחות משלוש שעות לנמל התעופה בווינה. אף שהשינוי נעשה ביוזמה של הממשלה, בחברה אימצו בחום את ההוראות, לפחות באופן ציבורי.

המרחק בין זלצבורג לוינה הוא 296 קילומטר וזמן הטיסה בין שתי הערים עמד על 45 דקות נטו. בחישוב הכולל את הפרוצדורה בשני שדות התעופה, הזמן כמובן ארוך בהרבה. זמן הנסיעה ברכבת בין שני היעדים עומד על כשעתיים וחצי.

"ניתן להגיע מזלצבורג לנמל התעופה של וינה בזמן נמוך משמעותית משלוש שעות ובלי להחליף רכבת. זוהי הסיבה לכך שההצעה שלנו טובה יותר וסביבתית יותר בהשוואה לטיסה", אמר מנכ"ל אוסטריאן איירליינס אלקסיס וון הונסברוך (Alexis von Hoensbroech).

החברה הדגישה שהנוסעים בקו בין שתי הערים יהיו בעלי זכויות וחובות דומות ללקוחות בטיסות, בכל הקשור לביטולים, הזמנות והחזרים. כך גם כל עיכוב בנסיעה באחריות החברה שיוביל לאיחור לטיסת קונקשן או נסיעת קונקשן יזכה אוטומטית את הוסע במקום בטיסה הבאה ליעד הרלבנטי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות