אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוק תנודתי ושיא במספר המשתמשים שילשו את הכנסות פלוס500

שוק תנודתי ושיא במספר המשתמשים שילשו את הכנסות פלוס500

115 אלף לקוחות חדשים התווספו ברבעון השני לחברת המסחר המקוון הישראלית הנסחרת בלונדון - סה"כ 200 אלף משתמשים; החברה רשמה הכנסות של כמעט 250 מיליון דולר; התנודתיות בשווקים בגלל הקורונה הניעה את הלקוחות לבצע יותר עסקאות - החברה הרוויחה מחיובים על הכנסות הלקוחות; המנכ"ל הזמני דוד צרויה מונה לתפקיד באופן קבוע; המניה מזנקת ב-5%

07.07.2020, 14:48 | נועם לנדמן

חברת המסחר המקוון הישראלית פלוס500, הנסחרת בבורסת לונדון בשווי קרוב ל-1.5 מיליארד דולר, כמעט שילשה את הכנסותיה הרבעוניים, בעקבות שיא במספר הלקוחות, כך דיווחה לקראת הדוחות שצפויים להתפרסם באוגוסט. עוד הודיעה החברה כי מינתה את דוד צרויה למנכ"ל הקבוע שלה - מונה לתפקיד באופן זמני לאחר התפטרותו של אסף אלימלך באפריל. אלימלך שימש כמנכ"ל מ-2016. המניה מזנקת בלונדון ביותר מ-5%.

קראו עוד בכלכליסט

הכנסות החברה קפצו ברבעון השני ל-247.6 מיליון דולר לעומת 94.1 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. יחד עם הרבעון הראשון, במחצית הראשונה של 2020 רשמה החברה הכנסות של 564.2 מיליון דולר, לעומת 148 מיליון במחצית המקבילה אשתקד. לחברה התווספו בתקופה זו 115 אלף לקוחות חדשים – סה"כ 198 אלף לקוחות, שיא חדש.

פלוס 500 בחסות לאתלטיקו מדריד פלוס 500 בחסות לאתלטיקו מדריד פלוס 500 בחסות לאתלטיקו מדריד

אז למה עלו ההכנסות באופן כה משמעותי? גם בגלל העלייה במספר הלקוחות, אך בעיקר בשל השפעת הקורונה על התגברות התנודתיות בשוקי ההון בעולם, בין אם מדובר במסחר בשוקי המניות, בנפט, מט"ח, אג"ח, תעודות סל ועוד. התנודתיות בתורה הניעה את הלקוחות לבצע יותר עסקאות, והחברה הרוויחה בהתאם מכיוון והיא ניזונה מהכנסות הלקוחות הנובעות ממרווחים בין מחיר הקניה והמכירה.

 

החברה מפעילה פלטפורמת מסחר בחוזי הפרשים על נכסים שונים כמו מניות, סחורות, מט"ח, מדדים ותעודות סל ומרוויחה מהכנסות הלקוחות כאמור. חוזה הפרשים (Contract for Difference) הוא חוזה בין שני שותפים, שמחליפים את ההפרשים בין מחיר הפתיחה למחיר הסגירה, ומכפילים אותו במספר המניות המוסכם.

רווח או הפסד מוגדרים על ידי ההפרשים בהם נקנו ובהם נמכרו. זהו כלי השקעה, המאפשר לסוחרים למנף את השקעתם עד לרמה של פי 10 בהשוואה לתנאי מסחר רגילים ולהשתתף בתזוזות מחירים של נכס בסיס כלשהו ללא קנייה של אותו הנכס. עם זאת, המסחר בחוזה הפרשים יכול להסתיים גם בהפסד משמעותי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות