אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כץ: "נציע דמי אבטלה משופרים לשנה לשכירים, ומלגת מחיה לעצמאים" צילום: שלו שלום

כץ: "נציע דמי אבטלה משופרים לשנה לשכירים, ומלגת מחיה לעצמאים"

לאחר מסיבת העיתונאים של ח"כ ניר ברקת בה הציג תוכנית כלכלית משלו, הזדרז שר האוצר לפרסם את עיקרי התוכנית עליה עובדים במשרד האוצר, למרות שזו טרם גובשה לפרטים. כץ הוסיף, כי בתוכנית ישולבו מרכיבים שמטרתם לסייע לעבור את משבר הקורונה ולהחזיר את המשק הישראלי לצמיחה

07.07.2020, 18:15 | עמרי מילמן

לאחר מסיבת העיתונאים שקיים היום ח"כ ניר ברקת בה הציג תוכנית כלכלית משלו, הזדרז שר האוצר ישראל כץ לפרסם את עיקרי התוכנית עליה עובדים במשרד האוצר, למרות שזו טרם גובשה לפרטים.

קראו עוד בכלכליסט

כץ כתב, "אנחנו מגבשים כעת תוכנית לסיוע מקיף לשכירים, עצמאים ובעלי עסקים, אותה אציג עוד היום בפני רה״מ. התוכנית מבוססת על עיקרון הערבות ההדדית ותתן מענה של תשלום דמי אבטלה משופרים לשנה הקרובה לכל השכירים הבלתי מועסקים וכמו כן מלגת מחייה חודשית קבועה למשך תקופה זו לעצמאים שעסקיהם יפגעו בצורה משמעותית. בנוסף, ינתן סיוע לעסקים עצמם, בהתאם להיקף העסק ומידת הפגיעה. בתוכנית ישולבו עוד מרכיבים רבים שמטרתם לסייע לעבור את משבר הקורונה ולהחזיר את המשק הישראלי לתנופה וצמיחה".

שר האוצר ישראל כץ, צילום: לע"מ שר האוצר ישראל כץ | צילום: לע"מ שר האוצר ישראל כץ, צילום: לע"מ

עוד כתב כץ, בניסיון להבהיר כי הבעיות בחבילת הסיוע עד כה אינן באחריותו כי "בדרך ביצוע התוכנית יוטמעו הלקחים מהתוכניות הקודמות עליהן הוחלט עוד טרם תקופתי, כדי לוודא יישום מהיר של ההחלטות".

אתמול פרסם משרד האוצר את דו"ח ביצוע התקציב ממנו עולה כי נכון לסוף יוני רק 47% מהתוכנית הכוללת 100 מיליארד שקל מומשו בפועל. כאשר מסתכלים על הביצוע במזומן, כלומר ללא התחייבויות שטרם שולמו המצב אפילו גרוע יותר והביצוע עומד על 42%.

מוקדם יותר היום הודיע ראש הממשלה נתניהו כי קיים התייעצות כלכלית עם נגיד בנק ישראל לשעבר פרופ' סטנלי פישר, נגיד הבנק הנוכחי, פרופ' אמיר ירון ומומחים נוספים. בישיבה לא נכח שר האוצר כץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות