אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסתדרות הכריזה סכסוך עבודה בתע"א בשל ההחלטה לפטר 900 עובדים צילום: דוברות ההסתדרות

נחשף בכלכליסט

ההסתדרות הכריזה סכסוך עבודה בתע"א בשל ההחלטה לפטר 900 עובדים

דירקטוריון החברה החליט על פיטורי מאות עובדים מחטיבת התעופה, שעסקיה נפגעו בגלל משבר הקורונה. יו"ר ההסתדרות: "בלתי נסבל שחברה מצליחה ומרוויחה, נוהגת כך בעובדיה. ההסתדרות לא תיתן לכך יד'

08.07.2020, 15:59 | אודי עציון

לקראת עיצומים בתעשייה האווירית: ההסתדרות הכריזה לפני דקות אחדות על סכסוך עבודה כללי בתעשייה האווירית. זאת, לבקשתו של יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, בעקבות ההחלטה השערורייתית של דירקטוריון החברה לפטר ב-900 מעובדי החברה. 

קראו עוד בכלכליסט

לפי החלטת דירקטוריון התע"א יפוטרו כמעט חמישית מעובדי חטיבת התעופה של החברה, שעסקיה בתחום ייצור רכיבים עבור מטוסי בואינג, ואחזקת מטוסים, נפגעו בשל שיתוק רוב פעילות התעופה העולמית עקב משבר הקורונה. גם הציפיות שהמשבר יגביר את קצב ההזמנות למטוסי המנהלים של החברה לא התממשו עד כה.

מימין: יאיר כץ יו"ר ועד העובדים של התעשייה האווירית וארנון בר דוד יו"ר ההסתדרות, צילום: דוברות ההסתדרות מימין: יאיר כץ יו"ר ועד העובדים של התעשייה האווירית וארנון בר דוד יו"ר ההסתדרות | צילום: דוברות ההסתדרות מימין: יאיר כץ יו"ר ועד העובדים של התעשייה האווירית וארנון בר דוד יו"ר ההסתדרות, צילום: דוברות ההסתדרות

בהסתדרות מבקרים את הנהלת התעשייה האווירית שהחליטה לפטר עובדים דווקא בתקופה שבה שוק התעסוקה הישראלי נמצא כולו במשבר, מה שיקשה עליהם למצוא עבודת אחרת. יו"ר ההסתדרות בר-דוד, נפגש היום עם יו"ר מועצת עובדי התעשייה האווירית יאיר כץ. השניים דנו בהמשך דרכי המאבק נגד הפיטורים. להנהלת החברה יש כעת 14 ימים לנהל מו"מ עם ועד העובדים שבראשו עומד יאיר כץ, לפני שהעובדים יוכלו להתחיל לשבש את העבודה בחברה.

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, אמר כי "בלתי נסבל שחברה מצליחה ומרוויחה, נוהגת כך בעובדיה. ההסתדרות לא תיתן לכך יד ותפעל בכל הדרכים העומדות לרשותה, על מנת להגן על זכויות העובדים. לא נסכים שהנהלות ינצלו את משבר הקורונה, כדי לפטר עובדים".

יאיר כץ הוסיף כי "תע"א נכנסה למשבר הקורונה באיתנות פיננסית ורק בשיתוף פעולה בין ארגון העובדים והנהלת החברה נצלח את המשבר. פיטורי עובדים ושליחתם למעגל האבטלה בעת זו, אינם כורח המציאות וארגון העובדים לא ייתן להם יד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות