אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דלק פרעה מחצית מהחוב שלה לבנקים - השלימה מכירת תמלוגי כריש ותנין צילום: אוראל כהן

דלק פרעה מחצית מהחוב שלה לבנקים - השלימה מכירת תמלוגי כריש ותנין

הקבוצה פרעה חוב של 450 מיליון שקל, תמורתו משועבדות 40% ממניות דלק קידוחים; דלק חייבת לבנקים סכום של 380 מיליון שקל, תמורתו שיעבדה את מניות דלק ישראל, אותן היא צפויה למכור; עד לסוף יולי מחכה לדלק אתגר בדמות גיוס של 163 מיליון שקל בהנפקת מניות

08.07.2020, 16:23 | גולן חזני
קבוצת דלק פרעה היום (ד') מחצית מהחוב שלה לחמישה בנקים, תמורתו משועבדות 40% ממניות דלק קידוחים. הפרעון, של 450 מיליון שקל, נעשה אחרי שהחברה שבשליטת יצחק תשובה השלימה את מכירת תמלוגי העל של מאגרי כריש ותנין לקרן נוי תמורת 318 מיליון שקל. עיסקה זו הושלמה היום ונוי העבירה את התמורה לקופת דלק.

קראו עוד בכלכליסט

יתרת הפרעון לבנקים הגיעה ממכירת פי גלילות תמורת 720 מיליון שקל ליחיאל וצחי אבו, ע"י החברה הבת דלק ישראל. חלק מהתמורה הועלה לחברה האם ושימש לפרעון 450 מיליון השקלים. 

מנכ"ל דלק ולס ובעל השליטה בקבוצה תשובה, צילום: אוראל כהן מנכ"ל דלק ולס ובעל השליטה בקבוצה תשובה | צילום: אוראל כהן מנכ"ל דלק ולס ובעל השליטה בקבוצה תשובה, צילום: אוראל כהן

דלק חייבת עדיין לבנקים (הפועלים, דיסקונט, מזרחי, HSBC ונומורה היפני) 380 מיליון שקל נוספים, בעטיים שיעבדה את מניות דלק ישראל. דלק צפויה לפרוע את יתרת הסכום עם מכירת דלק ישראל, ואז לשחרר את השיעבוד של 40% ממניות דלק קידוחים ולהעבירם למחזיקי האג"ח של החברה להם היא חייבת 6 מיליארד שקל, בהתאם למיתווה חיזוק הבטחונות עליו סיכמה בחודש שעבר.

עד סוף חודש יולי מחכה לדלק אתגר מהותי של גיוס 163 מיליון שקל בהנפקת מניות.

דלק, המנוהלת ע"י עידן ולס, פרעה בשלושה החודשים האחרונים (טרם הפרעון היום) 250 מיליון שקל למחזיקי האג"ח שלה. מיד בתחילת המשבר החלה הקבוצה בשורה של מימושים, כשמכרה 20% ממניות הנדסת התפלה ב-164 מיליון שקל. בנוסף, מכרה מניות של חברת מהדרים ב-74 מיליון שקל ושתי תחנות כח לקרן ג'נריישן ב-361 מיליון שקל, וגם מניות של כהן פיתוח ב-208 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות