אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בהרווארד ו-MIT יוצאים למאבק בהחלטה לבטל את הויזה לסטודנטים זרים צילום: בלומברג

משבר הקורונה

בהרווארד ו-MIT יוצאים למאבק בהחלטה לבטל את הויזה לסטודנטים זרים

מוסדות הלימוד הודיעו כי הגישו תביעה נגד ההנחיה העקרונית שהוציא הממשל, המבטלת את הויזה לסטודנטים זרים במוסדות שבהם הקורסים מתבצעים בלמידה מרחוק - שמשמעותה בפועל הטלת חובה על הסטודנטים הזרים לשוב לארצם. נשיא הרווארד לורנס באקוו: "על האכזריות של ההוראה עולה רק הפזיזות שיש בה"

08.07.2020, 17:13 | שירות כלכליסט

שניים ממוסדות הלימוד המובילים והחשובים בארה"ב יוצאים למאבק נגד הנשיא טראמפ – וספציפית נגד ההוראה שיצאה מהבית הלבן, המבטלת את הויזה לסטודנטים זרים במוסדות שבהם הקורסים מתבצעים בלמידה מרחוק.

קראו עוד בכלכליסט

הרווארד ו-MIT הודיעו היום (ה') כי הגישו תביעה נגד ההנחיה העקרונית האמורה שהוציא הממשל, שמשמעותה בפועל הטלת חובה על הסטודנטים הזרים לשוב לארצם. הדירקטיבה שפורסמה ביום שני ושאמורה להיות מנוסחת להוראת חוק עוד החודש, נתפסת בקרב גורמים במוסדות הלימוד כמנוף שמפעיל הממשל על האוניברסיטאות לפתוח מחדש את הלימודים בכיתות ולנטוש את הגישה של זהירות יתר.

אוניברסיטת הרווארד, טרום ימי הקורונה, צילום: בלומברג אוניברסיטת הרווארד, טרום ימי הקורונה | צילום: בלומברג אוניברסיטת הרווארד, טרום ימי הקורונה, צילום: בלומברג

"ההוראה הגיעה אלינו ללא התראה – על האכזריות שלה עולה רק הפזיזות שיש בה", אמר נשיא הרווארד לורנס באקוו (Lawrence S. Bacow). "זה נראה שהתקנה הוצאה במטרה להפעיל לחץ על הקולג'ים והאוניברסיטאות לפתוח מחדש את חדרי הכיתות בקמפוסים להוראה פנים אל פנים בסתיו הקרוב, תוך התעלמות מהחששות הנוגעות לבריאות והבטיחות של הסטודנטים, המורים ואנשים אחרים", הוסיף.

ההוראה של הממשל, המתייחסת לויזת הלימוד 1-F, צפויה להוריד באופן דרמטי את מספר הסטודנטים הזרים במוסדות האקדמיים האמריקאים בשנה הקרובה.

עורכי דין המתמחים בהגירה מציינים שההוראה, בשילוב הקיים ממילא בהוצאת ויזה לארה"ב בתקופה זו בשל המגיפה, תוריד את המוטיבציה של סטודנטים רבים מעבר ליום להגיע לאוניברסיטאות בארה"ב.

המוסדות הגבוהים בארה"ב נקטו בגישות שונות בהתמודדות עם הסיכון להדבקה ברחבי הקמפוסים. חלקם עברו להוראה מרחוק, אך מרביתם משלבים צעדי הפחתה מהותית אך לא מלאה של השיעורים בכיתות לצד קורסים וירטואליים. בכל מקרה, גם במקומות שבהם מועברים חלק מהשיעורים בכיתות, הדבר נעשה תחת הקפדה על כללי בטיחות, שהוחלו בכל רחבי הקמפוסים.

במוסדות כמו הרווארד ואונ' דרום קרולינה (University of Southern California) כל הלימודים בסמסטר המסתיים צפויים להיות וירטואליים, כך שההשפעה של התקנה על מוסדות אלה תהיה מלאה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות