אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ה-FDA אישר לפיליפ מוריס לשווק את האייקוס כמוצר השונה מסיגריות

ה-FDA אישר לפיליפ מוריס לשווק את האייקוס כמוצר השונה מסיגריות

מינהל המזון והתרופות האמריקאי הדגיש, כי אינו קובע שמוצרי IQOS בטוחים, אלא רק שהם יכולים להוות אלטרנטיבה פחות מזיקה. בפיליפ מוריס ישראל צפויים לבקש עתה ממשרד הבריאות לשנות את חוקי הרגולציה החלים כיום על אייקוס ואשר זהים לאלה של סיגריות

08.07.2020, 21:01 | אורנה יפת

פיליפ מוריס תוכל לשווק את האייקוס כמוצר השונה מסיגריות. אתמול אישר מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) לשווק את אייקוס, מכשיר הטבק של פיליפ מוריס המחומם באופן חשמלי, כמוצר טבק המופחת בחשיפה לחומרים כימיקליים. ה-FDA הדגיש, כי ההחלטה שלו אינה אומרת שמוצרי IQOS הם בטוחים, אלא רק שהם יכולים להוות אלטרנטיבה פחות מזיקה לאנשים שעוברים מעישון סיגריות לעישון אייקוס.

קראו עוד בכלכליסט

זו הפעם הראשונה שה-FDA מעניק אישור לשווק חלופה למעשנים כמופחתת חשיפה לחומרים כימיקלים מזיקים. הבדיקה ארכה כארבע שנים וכללה בדיקת ראיות שהציעה פיליפ מוריס, סקירות ומחקרים, שחלק מהממצאים בהם לא התקבלו על ידי ה-FDA. ולמרות זאת, ההחלטה שנתן אתמול הארגון האמריקאי משמעותית מבחינת פיליפ מוריס שכן היא מעניקה לאייקוס יתרון על פני סיגריות אלקטרוניות בניסיון של החברה להעביר לקוחות מעשני סיגריות לאייקוס ובתחרות שלה אל מול יצרניות סיגריות אלקטרוניות.

אייקוס אייקוס אייקוס

רועי עמית, מנכ"ל פיליפ מוריס ישראל מסר: "החלטת ה- FDA היא החלטה היסטורית והיא דוגמה חשובה לדרך בה ממשלות וארגונים לשמירה על בריאות הציבור יכולים להסדיר חלופות נטולות בערה, במטרה להגן ולקדם את בריאות הציבור. אנחנו בטוחים שגם משרד הבריאות בישראל יצטרף למגמה זו מתוך החשיבות המדעית שרואה בהחלטת ה-FDA".

בפיליפ מוריס ישראל צפויים לפנות למשרד הבריאות בבקשה לשנות את חוקי הרגולציה החלים כיום על אייקוס ואשר זהים לרגולציה החלה על סיגריות. כיום בישראל חל איסור על עישון, גם של סיגריות וגם של סיגריות אלקטרוניות ואייקוס, במקומות ציבוריים. כמו כן, חל איסור פרסום על מוצרי טבק וסיגריות אלקטרוניות ואסור לחברות לתקשר את המוצרים בכלי התקשורת.

ממשרד הבריאות טרם נמסרה תגובה.

מהאגודה למלחמה בסרטן נמסר בתגובה: "סיגריית האייקוס היא מוצר טבק ממכר ומזיק לבריאות. איגוד רופאי בריאות הציבור בהסתדרות הרפואית, האגודה למלחמה בסרטן, המיזם למיגור העישון והחברה הרפואית לגמילה מעישון, מדגישים כי חשיפה מופחתת אינה שוות ערך לסיכון מופחת. נכון להיום אין מידע לגבי הפחתה בסיכון למחלות ולמוות בטרם עת משימוש בסיגריית האייקוס. חשוב להדגיש כי מה שכן ידוע הוא שסיגריה זו הינה מוצר טבק ממכר ומזיק חד משמעית לבריאות. החוק בישראל מתייחס אל סיגריית האייקוס בצורה זהה לסיגריות טבק אחרות והודעת ה- FDA אינה משנה זאת ובשום פנים ואופן לא צריכה לשנות, לאור הסיכון הבריאותי הנובע מהשימוש בה. על סמך ניסיון רב שנים, כאשר סומכים על חברות הטבק, בריאות הציבור נפגעת והתשובות המדעיות מגיעות לאט ובאיחור. בסופו של דבר מסתבר שמדובר לבסוף באותו הגברת בשינוי אדרת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות