אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעלות מורידה את דירוג האשראי של אלדן לרמה של A מינוס צילום: רונן טופלברג

מעלות מורידה את דירוג האשראי של אלדן לרמה של A מינוס

חברת הדירוג הותירה את אגרות החוב של אלדן ברשימת מעקב. להערכת מעלות, אי הוודאות לגבי התנאים הכלכליים במחצית השנייה "מסכנת את יכולת יצירת תזרים המזומנים של החברה"

08.07.2020, 23:56 | יניב רחימי
מעלות מורידה את דירוג האשראי של אלדן לרמה של A- ומותירה את אגרות החוב של החברה ברשימת מעקב עם השלכות שליליות בשל יכולת מחזור חוב מוגבלת.

במעלות סבורים שתנאי השוק הנוכחיים לא יתמכו בפעילות מחזור החוב של אלדן ושל מתחרותיה המקומיות, ולכן עשויים להיווצר לחברה לחצי נזילות ב-12 החודשים קרובים. להערכת מעלות ההסתמכות של אלדן על הכנסות ממכירת הרכבים ליצירת תזרים מזומנים בששת החודשים הקרובים תגבר. המסקנה של מעלות היא ש"אי הוודאות הגבוהה לגבי התנאים הכלכליים במחצית השנייה של 2020 מסכנת את יכולת יצירת תזרים המזומנים של החברה". 

מגרש כלי רכב של אלדן, צילום: רונן טופלברג מגרש כלי רכב של אלדן | צילום: רונן טופלברג מגרש כלי רכב של אלדן, צילום: רונן טופלברג

פרופיל המימון של אלדן מוגדר על ידי מעלות כריכוזי ומסתמך בעיקר על גישתה של החברה לשוק ההון לצורך מחזור החוב, בעוד שהיקף קווי האשראי הבנקאיים הפנויים מצומצם מאוד. מכאן על מנת שהחברה תוכל לעמוד בפירעונות חלויות החוב שלה ב-12 החודשים הקרובים ובמיוחד בשני הרבעונים הקרובים, היא תלויה ביצירת תזרים מזומנים מפעילות מכירת הרכבים ומפעילות ההשכרה העסקית לטווח קצר.

 במעלות מעריכים שלחברת אלדן יש אפשרות להשיג מימון לרכישת רכבים מיבואני רכב עבור חוזים ספציפיים, בדומה לאופן שבו היא צפויה לממן את רכישת הרכבים עבור מכרז צה"ל. בנוסף לכך, בדוח הדירוג צוין שאלדן הצליחה למחזר את ההלוואה המגובה בנדל"ן שבבעלותה הנמצא באשקלון ולגייס הלוואה בנקאית בערבות המדינה שתתחיל להיפרע כשנה ממועד קבלתה. שתי הלוואות אלו מסתכמות בכ-79 מיליון שקל.

אגרות החוב של אלדן נסחרות בתשואה דו ספרתית שמגיעה ל-18.3% ושמעידה על החשש של המשקיעים ביחס ליכולת של החברה לעמוד בהתחייבויותיה במועדם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות