אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המגזר העסקי לנתניהו: "בטל את חוק ההסדרים והתמקד בקורונה" צילום: אוראל כהן יאיר שגיא ישראל מלובני

בלעדי לכלכליסט

המגזר העסקי לנתניהו: "בטל את חוק ההסדרים והתמקד בקורונה"

במכתב ששיגרו ראשי נציגי נשיאות המגזר העסקי לרה"מ, הם כותבים כי "יש זמן קצוב להחליט וליישם תוכנית כלכלית אפקטיבית, כוללת ועמוקה – כדי להגיע לחורף מעמדה של התאוששות וצמיחה ולמנוע הדרדרות למיתון עמוק"

09.07.2020, 11:45 | עמרי מילמן
"יש להסיר את טיוטת אוסף רפורמות המגירה שהונחו על שולחן הממשלה שבראשותך ולגבש מיד, בשיתוף המגזר העסקי, תקציב קורונה - תוכנית כלכלית מכלילה, שתכלול רק את מה שמייצר ערך מיידי וברור להתאוששות הכלכלה והמשק בישראל, בדגש על תעסוקה, צמיחה וצריכה בלבד". כך כתבו היום לראש הממשלה בנימין נתניהו נציגי נשיאות המגזר העסקי, בראשה עומד יו"ר הנשיאות דובי אמיתי.

קראו עוד בכלכליסט

חוק ההסדרים שנחשף בשבוע שעבר כולל מספר מהלכים שמטרתם להפחית את יוקר המחיה כמו למשל רפורמת הקורנפלקס עבור מוצרים רגישים יותר, מהלכים שאמורים להגביר את התחרות בענף הבנקאות , להקל על הקמת המטרו תוך מתן עדיפות ומהלכים נוספים.

בנימין נתניהו בנימין נתניהו בנימין נתניהו

במכתב שנשלח לנתניהו נאמר: "אדוני ראש הממשלה, קראנו את טיוטת חוק ההסדרים ונדהמנו לראות אוסף אקראי של תוכניות מגירה לרפורמות שאין ביניהן לבין המשבר הכלכלי העצום שאנו מצויים בו דבר וחצי דבר. אנו חושבים שמסמך זה מבטא, יותר מכל, כי כותבי המסמך כלל אינם מבינים את עומק המשבר שאנו מצויים בו ואת האתגרים המרכזיים שעימם יש להתמודד בעת הזו. בטיוטה שכתבו - לא מצאנו יסודות לתוכנית כלכלית מובנית ומכלילה, כפי שבוצעו במדינות אחרות".

מימין: דובי אמיתי, ראול סרוגו ורועי כהן, צילום: אוראל כהן יאיר שגיא ישראל מלובני מימין: דובי אמיתי, ראול סרוגו ורועי כהן | צילום: אוראל כהן יאיר שגיא ישראל מלובני מימין: דובי אמיתי, ראול סרוגו ורועי כהן, צילום: אוראל כהן יאיר שגיא ישראל מלובני

עוד הוסיפו כי "יש לנו זמן קצוב להחליט וליישם תוכנית כלכלית אפקטיבית, כוללת ועמוקה – כדי להגיע לחורף מעמדה של התאוששות וצמיחה ולמנוע הדרדרות למיתון כה עמוק – אשר יהווה מכת מוות למאות אלפי עסקים, וכך גם למיליוני העובדים והעצמאים במגזר הפרטי בישראל. רק החלטות מיידיות נכונות, בשילוב של ניהול נכון של המשבר, יאפשר לעבור את המשבר מבלי לרסק את הכלכלה".

על המכתב חתמו מלבד אמיתי גם ראול סרוגו, נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ, אמיר חייק, נשיא התאחדות המלונות, רועי כהן, נשיא להב, יוסי אלקובי, נשיא התאחדות המלאכה והתעשייה, וראשי ארגוני נוספים כמו איגוד הבנקים, חברות הביטוח, היהלומנים, חברות משאבי האנוש, חברות האבטחה, חברות הנקיון ענף הקולנוע ובתי ההשקעות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות