אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פוקס סוגרת את פעילות אורבן אאוטפיטרס בישראל צילום: שוקה כהן

פוקס סוגרת את פעילות אורבן אאוטפיטרס בישראל

פחות משלוש שנים לאחר קבלת הזיכיון, תסגור פוקס את ששת הסניפים בארץ. במקומן ייפתחו סניפי נייקי, פוט לוקר ודרים ספורט. הסבירה את המהלך בכך ש"הפעילות לא צפויה לתרום באופן משמעותי לתוצאות של החברה ושל אורבן"

09.07.2020, 20:16 | אורנה יפת
פוקס סוגרת את פעילות אורבן אאוטפיטרס בישראל, פחות משלוש שנים לאחר שקיבלה את הזיכיון להפעלת המותגים הפופולריים בארץ.

קראו עוד בכלכליסט

החברה הודיעה על סגירה הדרגתית של הפעילות של מותגי אורבן, החלטה שהתקבלה לדברי החברה בשיתוף עם החברה הבינלאומית ו"לאחר בחינה משותפת כי הפעילות לא צפויה לתרום באופן משמעותי לתוצאות של החברה ושל אורבן".

אורבן אאוטפיטרס אשדוד, צילום: שוקה כהן אורבן אאוטפיטרס אשדוד | צילום: שוקה כהן אורבן אאוטפיטרס אשדוד, צילום: שוקה כהן

פוקס צפויה לסגור את שש חנויות אורבן אאוטפיטרס הכוללות חנויות של אורבן אנתרופולוגי ופרי פיפל. הפעילות תיסגר בחודשים הקרובים. פוקס מייעדת את החנויות שיתפנו לפתיחת חנויות המותגים נייקי, פוט לוקר ורשת הספורט החדשה דרים ספורט. עוד דיווחה החברה כי סגירת הפעילות לא צפויה להשפיע מהותית על תוצאות החברה.

פוקס חתמה על הזיכיון להפעלת המותגים בישראל בספטמבר 2017. תקופת ההסכם היתה ל-10 שנים עם אפשרות להאריך את ההתקשרות ל-10 שנים נוספות בתנאים מסוימים. פוקס דיווחה אז שעלות ההשקעה הצפויה על ידי פוקס בארבע השנים הראשונות של המותג בארץ מוערכת ב-40 מיליון שקל. בדו"ח הרבעון הראשון לשנת 2020 רשמה פוקס הוצאות של 6 מיליון שקל בגין ירידת ערך זיכיון מותגי אורבן בסעיף הוצאות מכירה ושיווק. ובנוסף נמחקו נכסי מיסים נדחים בסך 3.8 מיליון שקל.

אורבן אאוטפיטרס נכנסה לישראל בזכיינות קבוצת פוקס במרץ 2018. כבר בתחילת 2020 החלה הקבוצה לצמצם את שטחי המסחר של המותג ועוד טרם החל משבר הקורונה. בחנות באשדוד סגרה החברה את אחת הקומות והשאירה קומה אחת בלבד. את השטח בדיזינגוף סנטר שייעדה לחנות דגל בתל אביב העבירה לרשת שופרסל שתשיק עליו חנות דגל של Be. פוקס הודיעה כי תפתח חנות במקום חלופי בתל אביב אך התוכנית הזו נגוזה אף היא. עוד קודם לפני שהחליטה לוותר על החנות בתל אביב, סגרה פוקס את החנות באילת לאחר שבחורף שעבר היא ניזוקה מהצפה ובפוקס בחרו שלא לשפץ את החנות בטיילת אילת והיא לא נפתחה מחדש. כבר אז היו שניבאו כי פוקס מתכוונת להפסיק את הפעילות הקמעונאית של אורבן בישראל. כעת נראה כי משבר הקורונה סגר סופית את הגולל על המותג האמריקאי שהציפיות ממנו היו גדולות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות