אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלעזרא משעה עצמו זמנית מהשתתפות בדירקטוריון הכשרה ביטוח צילום: אוראל כהן

אלעזרא משעה עצמו זמנית מהשתתפות בדירקטוריון הכשרה ביטוח

הצעד נעשה בעקבות החלטת הפרקליטות על הגשת כתב אישום נגדו בכפוף לשימוע בפרשת הייבוא המקביל באלבר; את אלעזרא יחליף הדירקטור יצחק קאול

09.07.2020, 22:15 | עירית אבישר

חודש וחצי אחרי שהפרקליטות הודיעה כי תעמיד את אלי אלעזרא בעל השליטה ויו"ר הכשרה ביטוח לדין בכפוף לשימוע בפרשת אלבר, הוא מודיע כי לא ישתתף בישיבות הדירקטוריון הקרובות. הדירקטור יצחק קאול יחליף אותו בתפקיד בניהול ישיבות הדירקטוריון.

קראו עוד בכלכליסט

חברת הכשרה ביטוח הודיעה הערב על המהלך וציינה כי "על אף שאלעזרא מכחיש בתוקף את כל החשדות הנטענות כלפיו, ולמרות שהליך השימוע בעניינו טרם התקיים, הוא פנה ביוזמתו לממונה על שוק ההון בהצעה להסדר רצוני זמני". במסגרת ההסדר אלעזרא לא יתפטר מתפקידו כיו"ר, אך הוא לא ינכח בארבע ישיבות הדירקטוריון הקרובות של החברה. לאחר שייקבעו תוצאות השימוע בעניינו של אלעזרא, יתקיים דיון נוסף עם יו"ר רשות שוק ההון משה ברקת בנוגע להסדר, וזאת בהתאם לתוצאות השימוע. קאול, שיחליף זמנית את אלעזרא בניהול ישיבות הדירקטוריון, היה בעבר מנכ"ל רשות הדואר ובזק.

בחודש מאי הודיעה הפרקליטות כי תעמיד לדין בכפוף לשימוע את בכירי חברת אלבר, ובהם היו"ר אלעזרא. על פי כתבי החשדות של הפרקליטות, החליטה חברת אלבר על הקמת תחום פעילות של יבוא מקביל של כלי רכב לישראל בשנת 2013, אולם לנוכח מגבלות שנקבעו על יבוא מקביל של כלי רכב, היא הונתה את משרד התחבורה והציגה לו מסמכים מזויפים על מנת לקבל היתר יבוא מקביל עבור חברת אלבר. באלבר הכחישו בכל תוקף את החשדות, וטענו כי החברה ואלעזרא נפלו קורבן להונאה ושמם שורבב לפרשה שהם לא חלק ממנה.

אלי אלעזרא, צילום: אוראל כהן אלי אלעזרא | צילום: אוראל כהן אלי אלעזרא, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות