אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממחר ב-13:00: סגר על שכונות בירושלים, לוד וערים נוספות צילום: שאול גולן

ממחר ב-13:00: סגר על שכונות בירושלים, לוד וערים נוספות

אחרי שהרשימה שהגיש משרד הבריאות צומצמה באופן ניכר בשל לחצי ראשי הערים, ועדת השרים לאזורים מוגבלים הכריזה על השכונות שיוגבלו בשבוע הקרוב בשל הזינוק בתחלואה. ברשימה המעודכנת: בית שמש, קריית מלאכי ורמלה

09.07.2020, 23:49 | ynet
ועדת השרים לאזורים מוגבלים החליטה הערב (חמישי) כי החל ממחר בשעה 13:00 יוטל סגר על השכונות קריית צאנז, קריית מטרסדורף ורוממה בירושלים, גני יער וס"ח בלוד, נחלה ומנוחה וקנה הבושם בבית שמש, עמישב ביל"ו ברמלה, אחוזת רוטנטר וחב"ד בקריית מלאכי. הסגר ייערך במשך שבוע.

קראו עוד בכלכליסט

תחילה התכוונו השרים להטיל מגבלות על אזורים נרחבים יותר ועל ערים נוספות, אך הרשימה המקורית שהוגשה על-ידי משרד הבריאות צומצמה באופן ניכר בשל לחצי ראשי הערים.

על פי ההמלצה המקורית של משרד הבריאות, על הערים מודיעין עילית ורמלה היו אמורים להטיל סגר מלא, ואילו בלוד היו אמורים להאריך את הסגר הקיים ולהוסיף הגבלות על עוד שלוש שכונות.

משרד הבריאות ביקש בתוכנית המקורית להטיל סגר גם על שכונת הר נוף בירושלים, אך בשל התנגדות של ראש העיר ירושלים משה ליאון - השכונה הזו כמו גם רמות ומעלות דפנה - הורדה מהרשימה.

בתוך כך, עיריית ביתר עילית קראה לתושביה שנדבקו לצאת מהעיר למלוניות הקורונה, וראש העיר הורה לרכוש אלפי ערכות מזון מיוחדות למשפחות החולים והמבודדים.

עיריית רמלה לא חיכתה להחלטת השרים, וכבר הודיעה אחר הצהריים כי הוחלט שלא יוטל סגר על שכונת עמישב. על פי העירייה, כך הוחלט לאחר הערכת מצב נוספת שהתקיימה בעירייה על ידי ראש העיר, מיכאל וידל, יחד עם נציגי משרד הבריאות, משטרת ישראל ופיקוד העורף.

 

עם זאת, כדי להימנע מסגר - על פי העירייה - הוחלט על כמה הגבלות ובהן הגברת האכיפה בנושא התקהלויות ועטיית מסכות, איסור שהייה במגרשי הספורט, בפארקים ובגינות ציבוריות, והפסקת הפעילות אחר הצהריים של הגיל השלישי ובני הנוער, לרבות מועדוניות ותנועות נוער.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות