אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסדר ניגוד עניינים יגביל את נתניהו במינוי יועמ"ש ומפכ"ל צילומים: יואב דודקביץ, יאיר שגיא

הסדר ניגוד עניינים יגביל את נתניהו במינוי יועמ"ש ומפכ"ל

מנדלבליט העביר לנתניהו ופרקליטיו את טיוטת ההסדר שיגביל את מעורבות רה"מ במינויים במערכת אכיפת החוק והמשפט, נוכח מעמדו כנאשם בפלילים

10.07.2020, 10:39 | טובה צימוקי ויעל פרידסון, ynet
היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע הבוקר (ו') לבג"ץ כי העביר לראש הממשלה בנימין נתניהו טיוטת הסדר ניגוד עניינים המגביל אותו לעסוק במינויים ברשויות אכיפת החוק - כולל יועץ משפטי לממשלה, פרקליט מדינה ומפכ"ל המשטרה. מהות ההגבלה עדיין לא ברורה, שכן הטיוטה עצמה לא הוצגה לבית המשפט.

קראו עוד בכלכליסט

בתשובה לעתירת התנועה לאיכות השלטון, קבע היועץ המשפטי לממשלה כי טיוטת חוות הדעת מתייחסת לניגוד העניינים המתעורר בהיבטים הנוגעים למינויים במשטרת ישראל ובתפקידי מערכת אכיפת החוק במשרד המשפטים; בהיבטים הנוגעים למעמדם, למילוי תפקידם ולתקציבם של היועץ המשפטי לממשלה, פרקליטות המדינה, ואגף החקירות והמודיעין במשטרה, וכן גורמים אחרים במשרד המשפטים בהקשר של מניעת שחיתות וטוהר המידות, בעניינים הנוגעים לוועדה לבחירת שופטים, בהחלטות הנוגעות לעדים ונאשמים במשפט; בחקיקה הנוגעת לעבירות טוהר המידות או למשפט ובהחלטות בתחום התקשורת שיש להן זיקה למשפט.

נתניהו ומנדלבליט, צילומים: יואב דודקביץ, יאיר שגיא נתניהו ומנדלבליט | צילומים: יואב דודקביץ, יאיר שגיא נתניהו ומנדלבליט, צילומים: יואב דודקביץ, יאיר שגיא

התנועה לאיכות השלטון דרשה כי הסדר ניגוד עניינים לראש הממשלה בנימין נתניהו יטיל עליו "מגבלות בקשר למילוי תפקידו בעניינים הנוגעים למערכת אכיפת החוק" לאחר שהוגש נגדו כתב אישום. היועמ"ש העביר לנתניהו ועורכי דינו את טיוטת הסדר ניגוד העניינים כדי לקבל את הערותיהם.

העתירה הוגשה לפני השבעת הממשלה. השופטים סירבו לבקשת העותרים להוציא צו ביניים שיחייב את הצגת הסדר ניגוד העניינים בפני הכנסת ובפני הציבור לפני הצבעת האמון בממשלה. בתגובה על הודעתו של מנדלבליט הבוקר מסרה התנועה לאיכות השלטון כי היא דורשת לפרסם לאלתר את עיקרי טיוטת ההסדר.

היועמ"ש מסר כי יעביר את טיוטת הסדר ניגוד העניינים גם לידיעת השרים שהסמכויות הרלוונטיות מצויות בתחומי אחריותם, על מנת ליידעם במגבלות המוטלות על ראש הממשלה בקשר לסמכויותיהם. "במסגרת זו יובהר כי בכל מקרה של ספק ביחס לעניין זה, על השרים להיוועץ עם היועץ המשפטי לממשלה", נמסר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות